KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

Megosztás
 
 Kikötő
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Whimsy De'Schreave
No one's gonna take my soul away


Whimsy De'Schreave


❦ Hozzászólások száma :
206
❦ Érkezés :
2015. Jun. 26.
❦ Kor :
30
❦ Tartózkodási hely :
☾ Where am I? ☾

Kikötő Empty

HUMAN
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő EmptyVas. Feb. 28, 2016 8:27 pm



Klaus & Whimsy
I know you from somewhere?



Úgy tudom, régen sokszor kívántam, bár előröl kezdhetném az életemet, hogy bár törlődne minden emlékem és új lappal indulhatnék. Nem gondoltam, hogy ez egyszer megtörténhet velem. S most, hogy tényleg ebben  helyzetben voltam, rájöttem, hogy ostobaság volt ilyet kívánni. Szörnyen rossz volt emlékek nélkül élni. És mindennél jobban vágytam arra, hogy visszakapjam a régi életemet.
Kétségbeesetten szerettem volna, ha ebben Klaus segít nekem. Úgy gondoltam, hogy ő minden reményem. Az egyetlen szín tiszta folt a múltamból, akire - úgy ahogy - emlékeztem. Az pedig, hogy ő hajlandó volt erre, el nem mondhatom mekkora megkönnyebbüléssel töltötte el a lelkem.
Felragyogott az arcom, éreztem, ahogy egy nagy mosoly megállíthatatlanul foglalt helyet rajta. Nem zavart, hogy megérintett, az sem, hogy ilyen közel került hozzám. Hálásan pillantottam szemeibe, s ha nem lettem volna ennyire félénk, talán még a nyakába is ugrottam volna örömömben.
- Köszönöm. - vitte a hangom a feltámadó szél. Mintha csak az ő szavait hivatott volna alátámasztani, keresztül süvített rajtunk, a hajamba kapott, a ruhámat tépte, teljesen libabőrös lettem tőle. Nem is tudom miért, de követtem a pillantását fel, az ég felé. Figyeltem az égboltot, a kavargó felhőket. Én nem gondoltam, hogy ebből vihar kerekedhetne, de a belső hang bennem azt suttogta, hogy hinnem kellene Klaus szavaiban. Így hát egyetértésem jeléül bólintottam, ha azt mondja mennünk kellene, akkor hallgatni fogok rá.
- Igazad lehet. - mondtam neki, miközben pillantásom az égről, újból visszatalált ő rá. Éppen időben ahhoz, hogy szembe találjam magam a felém nyújtott kabátjával. Küldtem felé egy hálás pillantást, miközben átvettem tőle a dzsekit és magamra vettem. Jó illata volt. Olyan ismerős, olyan kedves számomra, olyan veszélyes, s mégis... biztonságot nyújtó. - Köszönöm, ezt is. - mosolyogtam rá.
Ki vagy te, Klaus Mikaelson? - még mindig ez a kérdés foglalkoztatott. Egyre több dolog volt vele kapcsolatban ismerős. Az illata, a szemei, a mosolya... még a hangja is. Minden csontom azt üvöltötte, hogy tudom ki ő. Majd szét feszített belülről ez az érzés, de sajnos nem ismertem fel őt, hiába állt itt a szemeim előtt. Olyan volt, mint egy fantom a múltból. Tudtam a létezéséről, éreztem, hogy kötődöm hozzá, de fogalmam sem volt róla, hogy ki volt ő pontosan. És minél többet törtem ezen a fejem, annál halványabbak lettek róla az előbújó emlékeim.
- Őszintén megmondom, hogy nem tudom, mi vezetett el hozzád, Klaus. - kezdtem bele, miközben lassan haladva, elindultam az úton előre, nem is figyelve, hogy merre megyek, csak hagytam, hogy a lábaim vigyenek. - Csak azt tudom, hogy van néhány homályos emlékem rólad. Néhány pillanat, egy-egy szó... és titkos pillantások. Úgy érzem, még most is, ha rád nézek, mintha ezer éve ismernélek. De egyszerűen nem tudom, ki vagy. - avattam be séta közben abba, hogy mit érzek vele kapcsolatban. Ennél többet sajnos nem tudok erről mondani. Hiszen még magam sem tudom, hogy mi ez és miért van ez. Pont ezért jöttem hozzá, hogy kiderítsem.
Séta közben jól megnéztem a környéket, hogy merre vezetett az utunk. Néhány ház, épület, arc, ismerősnek hatott, ezért pillantásom tovább elidőzött rajtuk. Azt meg ugyan nem figyeltem, merre megyek, bíztam a lábaimban, valamilyen fura módon bíztam Klausban is, úgy voltam vele, hogy rossz irányba így nem mehetek.

 



†  Music: Lost Boy †  Note: remélem tetszik :3  †
¤¤¤



Folytatás: Mikaelson Villa
Vissza az elejére Go down
Niklaus Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Niklaus Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
39
❦ Érkezés :
2015. Jun. 28.
❦ Tartózkodási hely :
Behind your back, before your eyes

Kikötő Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő EmptyVas. Feb. 28, 2016 12:19 pm


To Whimsy


What an entirely unwelcome surprise. ▲▼▲






Tekinteteink úgy cikáztak, akár az egy napot élő kis rovarok a víz tiszta tükrén, mintha üdvözölve, haláltáncot járva várnánk a beteljesülni kívánó végzetre. A nap egyre erősebben sütött, a mellettünk suhogó folyamon vakítóan csillogott, ahogy vad hullámokat korbácsolt a felerősödő szél. A város messzi zaja sikoltott, szinte a levegőben érezni lehetett az erre tartó vihart. Szememben a már távolban lecsapó villámok villogtak, smaragd zöld keretekbe foglalt szembogaram körül aranysárga foltok játszottak. Hallgattam a lányt, ahogy a szél csapkodta hosszú haja közül beszél, ahogy hangjával susog, a szemével próbál ide láncolni. El akarta mondani, ordított belülről valami mély düh, melytől a szíve olyan erősen pumpálta a vért, hogy a sebes Mississippi nem diktált ilyen rohamot. És ekkor vettem észre, ami eddig oly balgán elkerülte figyelmem, ekkor szökött először az elmémbe a gondolat, ekkor láttam meg az ikrek közt a legordítóbb különbséget. Talán nem is sejtette, hogy észrevettem, talán nem is sejtette, hogy létezik ez a különbség. Óvatosan fogtam meg az egyik kezét, mely meleg volt és puha, bőre sima, melyen a szél liba bőrödzött.
- Segítek neked. - tűrtem el egyik oldalt a haját is a füle mögé, ezzel pedig nyíltam beléptem a személyes terébe, de ha nem ellenkezik, akkor nem lépek ki onnan. Minden találkozás, minden történés valami okból történik, nekünk pedig arra kell törekednünk, hogy ez az ok, hasznos legyen számunkra. Elmosolyodtam, szememben az égen úszó felhők tükröződtek vissza. - De nem itt, túl nyílt terep és hamarosan esni is fog. - ingattam a fejem, bár ugyan a viharnak még nyoma sem volt, én már éreztem, a hosszú évek erre is megtanítottak s hogy elméletem megerősítsem, egy pillanatra az égre néztem. Egy ideig le sem vettem a tekintetem onnan, a felhők alakja, a színek összjátéka, a hangulat, az erős illatok és a női kéz tapintása egy újabb festményem képét gerjesztette bennem.
- Olyan furcsák ma a felhők, mintha mondani szeretnének valamit, de sokan nem értik, hisz csak felhők, nem igaz? - pillantottam a lányra, majd lassan lehámoztam magamról a testemet fedő bőrkabátom és felé nyújtottam. - Azonban ha sokáig figyeled őket, megértheted. - folytatom, de már nem tekintek az égi palettára, csak a velem szemben állóra. - Tessék, a végén megfázol. - ez olyan Elijah-s volt. Úgy tűnik, ha nagyon megerőltetem magam rám is ragad abból a nyálasan illemtudó stílusából. Nem hiába vagyunk testvérek, ez amolyan szükséges rossz. - Ragaszkodásod hozzám példaértékű, elárulod tehát, miben rejlik a forrása, miben ver gyökeret? Aztán ki tudja, még a végén jól is elsülhet, hogy pont engem kerestél fel. - nézek rá, majd az előttünk lévő útra, ezzel is arra ösztönözve őt, hogy tűnjünk el a kíváncsi szemek elől.

Reag szám.: X Jegyzet.: remélem tetszik Smile Zene.: Fates Warning - Disconnected Pt. 2
Vissza az elejére Go down
Whimsy De'Schreave
No one's gonna take my soul away


Whimsy De'Schreave


❦ Hozzászólások száma :
206
❦ Érkezés :
2015. Jun. 26.
❦ Kor :
30
❦ Tartózkodási hely :
☾ Where am I? ☾

Kikötő Empty

HUMAN
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő EmptyKedd Feb. 16, 2016 8:30 pm



Klaus & Whimsy
I know you from somewhere?



Képtelen voltam megmagyarázni, mind azt, amit éreztem. Hiszen még én magam sem értettem. Zavaros volt minden, a fejemben káosz uralkodott, de a megérzéseim azok végig tiszták és egyértelműek voltak.
Valami azt súgta nekem, hogy ismertem ezt a férfit, és ez egyszerűen nem hagyott nyugodni.
Ahogy ránéztem, s tekintetünk megütközött a másikéval, egész lényemmel biztosra vettem, az utolsó porcikáimig, hogy nem tévedek.
Az mondjuk meglepetésként ért, hogy a testvéremre emlékezett. Ami még furább, hogy úgy tűnt, a közös múltjuk nem éppen rózsás emlékeket takart. Megfordult a fejemben, hogy megkérdezem mi történt kettejükkel, de az sokkal jobban érdekelt, hogy én miként kapcsolódtam ebbe az egészbe bele.
Feszélyezve éreztem magam fürkésző tekintete alatt. Olyan volt, mintha csupán a szemeivel képes lett volna olvasni bennem. Féltem tőle, ezzel egyidejűleg, kellemes, ismerős érzés fogott el, mintha az a bizonyos részem, amelyik kötődést érzett irányába, őrült volna neki, hogy figyelik, s várt rá, hogy talán hamarosan fel is ismerik.
- Meglehet, hogy gyűlölnöm kellene téged. Az alapján, amit a testvérem kapcsán mondtál, talán ez lenne a helyes. - tűnődtem hangosan. Arra gondoltam, hogy igaza lehet. Ha a testvérem is gyűlölte, jó ember egész biztos nem lehetett. Nem is értem, hogy akkor legbelül miért éreztem úgy, hogy mégis jó. - Én viszont nem a testvérem vagyok. Nem gyűlöllek. - ejtettem ki a szavakat teljes meggyőződéssel. Lehet, hogy voltak negatív érzéseim vele kapcsolatban, de semmiképpen sem gyűlöltem, őszintén nem is értem miért nem.
- Szeretném, ha segítenél emlékezni. - Nem igazán tudom, hogy mennyire hangzott ez furán, de biztos voltam benne, hogy ő pontosan tudni fogja mire akarok kilyukadni. Ami nagy dolog, mert igazából én sem tudom pontosan, hogy mire gondolt az a részem, ami ezeket a szavakat mondatta velem. Szembenéztem vele, magamat is meglepve a hirtelen jövő magabiztossággal. Persze a félelmem közel sem múlt el, még mindig éreztem, ahogy a gyomrom egész picire zsugorodik, de nem akartam, hogy ez bármiben is hátráltasson, így hát próbáltam figyelmen kívül hagyni.
Ettől még, Klaus ezt is könnyűszerrel észrevette. Nem tudtam, hogy mit is mondhatnék neki erre. Féltem tőle, igen, úgy látszik, hogy ez nyilvánvaló, de kötődtem is hozzá. Éreztem, egy megmagyarázhatatlan erő egyre csak sulykolta belém. Mintha csak segíteni akart volna.
Közel hajolt hozzám, furcsa, ismerős érzés kerített hatalmába. S ahogy a szemeibe néztem, mintha ezernyi kis szikra pattant volna a fejemben, robbanás szerűen tódultak be képek és hangok az elmémbe. Emlékeztem rá. De még mindig nem tudtam, hogy ki ő, és akkor ki voltam én.
Fel sem tűnt, hogy az emlékképek sokasága közepette válaszra nyitottam a szám, s mostanáig egyetlen hang sem jött ki rajta. Elakadt a szavam, és csak néztem a szemeit, amik mintha ugyanazt tükrözték volna, mint amire én is rájöttem az imént; ismertük egymást.
- Fogalmam sincs. - préseltem ki ajkaim között eme halk szavakat. A hatás kedvéért lassan, nemlegesen ráztam meg a fejem, s vontam meg vállaimat. - De attól még ezt érzem. - Léptem hozzá közelebb, talán azért, hogy bizonyítsam komolyan beszélek, de lehet, hogy csak magamnak akartam bizonyítani azzal, hogy meglépem ezt a határt, és legyőzöm az általa keltett félelmemet. - Nem tudom, hogy ki vagy, Klaus Mikaelson, lehet nem is szeretném tudni... Azt viszont tudnom kell, hogy én ki vagyok és, hogy miért emlékszem pont Rád. - hangsúlyoztam ki az utolsó szót, s mintha a jó isten is ezt akarta volna, újabb erős szél támadt körülöttünk, még egy löketnyi erőt adva szavaimnak. Kissé fel is bátorított. Kihúzott háttal, felszegett állal, farkasszemet néztem vele. Nagyon reméltem, hogy az elhatározottságom elég meggyőző lesz számára is, hogy segítsen. Mert abban biztos lehet, hogy én nem megyek el innen válaszok nélkül. Vagy így, vagy úgy, de megszerzem amit tudni akarok.
 



†  Music: Lost Boy †  Note: remélem tetszik :3  †
¤¤¤

Vissza az elejére Go down
Niklaus Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Niklaus Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
39
❦ Érkezés :
2015. Jun. 28.
❦ Tartózkodási hely :
Behind your back, before your eyes

Kikötő Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő EmptyVas. Feb. 14, 2016 10:21 am


To Whimsy


What an entirely unwelcome surprise. ▲▼▲






A szél egyre erősebben kezdett fújni, mintha a reggeli bizsergető, hűvös szellő, most ordító, tomboló hurrikánná akarna változni. Mintha minden egyes szavára, amit az előttem álló lány kiejt az ajkaival, meg akarna ölni, mint a keserű bosszú, mely sosem érhet célba, mint a sötétben tapogatózók, kik nem látnak fényt, mint az óceánba merülő apró kavicsok, melyeket nem menthet meg senki...kivéve az, akinek hatalmában áll, hogy segítséget nyújtson. Ironikus a helyzet, hogy ebben a nem várt pillanatban magam volnék ez a személy, akinek elég, ha csak óvatosan a vízbe csúsztatja a kezét és megmenti a köveket. Tenyerem az égő pokol, de a melengető otthon is, vajon tudja-e értékelni a megmentett, vajon tud-e élni az élet adta újabb lehetőséggel? Nem hiszem, de biztosan megpróbálja, hiszen erős..akár a kő. Micsoda furcsa érzés bujkál a belsőjében, olyan erős, hogy átjárja a tekintete csillogó tükrét, melyben most saját arcom azonosul, és amikor kiejti a nevét hirtelen fut át néhány emlékkép az elmémen. De'Schreave...ismertem egy ilyen nevű lányt, Isabella egyik ostoba barátnője volt, nem tudom miért ragaszkodott hozzá, de ma már nem is fontos, hiszen ilyen vagy olyan indok miatt, ma már egyikkel sem kényszerülök találkozásra. És nem is hiányzik.
- Az ikertestvére vagy, gondolom. - szűröm ki halkan az ajkaim közül a megállapított gondolatot, de a lábam alatt morzsolódó talaj hangja sokkal erősebben üt fel, ahogy teszek egy lépést az irányába, hogy szememmel körbeírjam őt. Csak kevesen tudják, hogy az ikertestvérek is különböznek, ugyan ezt már csak azok veszik észre, akiknek szemük tükrébe ütnek az apróságok is. Magam pedig ezer évem alatt kiválóan tudtam megfigyelni mindent és mindenkit. - Jackie, nem mesélt rólad, furcsa, hogy rólam szót ejtett neked. Legutolsó találkozásunkkor még éppen gyűlölt. - húzódik cinikus mosolyra az ajkam, arcom jobb és bal oldalán pedig egy - egy apró gödröcske jelenik meg.  Édesen emlékszem vissza hirtelen megannyi képre, ahogy öltem, gyilkoltam, kínoztam és vért ontottam, megannyi gyűlölet hordozója lett sötét lelkem, megannyi átok zúdult rám, könyörgések és félelmek hada kísért utamon.
- Éppen tán neked is gyűlölnöd kellene engem. - jegyzem meg a lánynak, ahogy a szemébe nézek, alig pár lépés választ el minket. - Mond tehát miben lehet én a segítségedre? - nézek továbbra is kitartóan rá, ahogy feltűnnek apró, észrevehetetlen vonásai, melyek megkülönböztetik a másik lánytól. A szemünkben reggeli napfény egyre erősödő vérnarancsos színe ragyog, fülünkben a szél süvít, a parti víz csapódása, a messzi fák suhogása, a madarak csicsergése. Virágok játéka, mezők, erdők, a természet illata ölel, ahogy halkan remegő lelke felszólal az én sötétségem ellen.
- Hogy tudsz hozzám kötődni ott... - mutatok a szívére egy óvatos mozdulattal - Ha minden egyes szívverésedben félsz tőlem? - hajoltam közelebb így még inkább láttuk egymás szemét, melyben a napsugarak játszottak. És talán emlékek és talán....érzések.

Reag szám.: X Jegyzet.: remélem tetszik Smile Zene.: Fates Warning - Disconnected Pt. 2
Vissza az elejére Go down
Whimsy De'Schreave
No one's gonna take my soul away


Whimsy De'Schreave


❦ Hozzászólások száma :
206
❦ Érkezés :
2015. Jun. 26.
❦ Kor :
30
❦ Tartózkodási hely :
☾ Where am I? ☾

Kikötő Empty

HUMAN
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő EmptyVas. Jan. 10, 2016 11:58 pm



Klaus & Whimsy
I know you from somewhere?



Nyúlós, hűvös fekete massza kavargott a bensőmben. Fojtogatva kúszott, tekeredett a bőröm alatt, nyújtogatva jeges karmait elmém legmélyebb bugyrai felé. Mintha csak valami lényeges emlék után kutatna, éreztem hűvös érintését belül, végig a koponyámban.
Egy másik érzés is elhatalmasodott rajtam, ahogy figyeltem a férfit. Félelemnek nevezik, igen kellemetlen egy dolog, mely elborít, megbénít és fogva tart, míg már mozdulni sem tudsz.
Ahogy ott álltunk, szemtől szemben, s csendesen szemléltük egymást, egyre erősödött bennem az érzés, ami nem hagyott nyugodni és csak azt pumpálta belém, hogy ismerem őt. Nem tudnám megmondani, hogy honnan, ahogy azt sem mi ez a dolog valahol mélyen bennem, ami örömmel fogadja a férfi látványát és úgy issza be minden egyes vonalát, mintha ezer éve arra várt volna, hogy újra láthassa. S most, hogy újra látta, a szívem eldugott kis szegletében, felragyogott valami.
Kötődés... Úgy éreztem kötődöm ehhez az félelmetes idegenhez. Mintha láthatatlan zsineg fűzött volna hozzá, egyszerűen csak éreztem, hogy valamilyen módon hozzá tartozom.
Hasonlóan éreztem a testvéremnél is, de nála valahogy erősebben, őt a lényem minden porcikája ismerte és a szívébe zárta. Ezt a férfit viszont... csak az egyik részem, az viszont nagyon.
- Azt nem merném kijelenteni, hogy ismerlek, de - a magabiztosság amivel kezdtem, kezdett elhagyni, amint szóba kellett volna hoznom, hogy az érzéseim, megérzéseim vezettek el hozzá. Hogyan mondhattam volna el, mi vezetett idáig anélkül, hogy teljesen őrültnek nézett volna? Nem akartam, hogy azt gondolja valami elmeháborodott akaszkodott rá egy ilyen szép reggelen. Azt pedig pláne nem akartam, hogy végezzen velem. Végezzen? Micsoda butaság! Honnan jött ez a gondolat? Lehet mégis csak kezdek megőrülni... - abban bízom, hogy te talán segíthetsz nekem választ találni néhány kérdésre. - Szép volt Whims, csak sikerült kinyögni! Azért gondolatban jól fenékbe rúgtam magamat, amiért ennyire nehezen ment. Nem számítottam rá, hogy ennyire zavarban leszek figyelő tekintetétől. Úgy éreztem magamat, mint egy kis rovar a nagyító alatt. Féltem, az alapból zavaros gondolataim, ha lehet, most jobban összekuszálódtak és még elveszettebbnek éreztem magam.
Vettem egy mély levegőt, ezzel is erőhöz juttattam magam a folytatáshoz.
- A nevem Whimsy De'Schreave... - kivártam egy röpke pillanatig, hátha a nevem bármelyik része ismerősen cseng számára. S lám, talán mintha a szemében meg is villant volna valami. Vajon ismer engem? Vagy talán a testvéremet? - És ez lehet, hogy őrültségnek fog hangzani, de azért kerestelek meg téged, mert a rengeteg homályos és hiányos emlékeim közül, rád emlékszem. A nevedre. Egy részem pedig azt súgja, hogy közelről ismerjük egymást. Ha az elmémmel nem is emlékszem rád, érzem - a szívemhez emeltem jobb kezemet és kicsit megütögettem a nagyon hatás kedvéért. - itt bent, hogy ez a bizonyos részem valamiért kötődik hozzád. - egészen elcsendesedtem a kis monológom végére. Hát ez remek, ennél kínosabban nem is érezhetném magam egy ilyen beszéd után. Ha eddig nem lett volna elég nagy a zavarom, most határozottan nagy. Már nem is hiányzik más, csak az, hogy az arcomba röhögjön, majd átharapja a torkom mert untatom... Átharapja a...?! Honnan jönnek ezek a gondolatok?
Félve tanulmányoztam a reakcióit, tartottam tőle mit fog minderre mondani. Addig viszont nem állt szándékomban innen tovább állni, míg meg nem tudom, hogy ki ő és mi közünk van nekünk egymáshoz. Egyszerűen tudnom kell. Azt hiszem, hogy ő az egyetlen, aki segíthet nekem. Szükségem van rá.
 



†  Music: Lost Boy †  Note: remélem tetszik :3  †
¤¤¤

Vissza az elejére Go down
Niklaus Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Niklaus Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
39
❦ Érkezés :
2015. Jun. 28.
❦ Tartózkodási hely :
Behind your back, before your eyes

Kikötő Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő EmptyVas. Okt. 25, 2015 8:01 am


To Whimsy


What an entirely unwelcome surprise. ▲▼▲






A Nap mézédes sugarai tündökölnek vissza szememben a narancsos forgatagban, minek egy elém eső dicsfényben kirajzolódik az engem követő lány kecses alakja. Egészen oly hatást kelt bennem, mint egy régi festményem, amin az azóta már halott Isabella vértől csöpögő, szakadt csipkeruhában csókolja a hajnal első sugarait, mint isteni dicsfényt, mint erőt adó kezeket, mint az egyetlen szeretni való halálos mérget. Egy pillanatra, eszembe jut a lány, ki már nincsen köztünk, ahogy smaragdzöld íriszeim az előttem toporgó ismeretlen mozdulatait követik. Esetlenek és óvatosak, ugyanakkor határozottságot árasztanak magukból, minden lépés keresi a biztos talajt maga mögött, olyan ez, mint mikor egy vak a sötétben tapogatózik. Életünk forgatagában mindenki a megváltás fényét keresi, ahelyett, hogy hozzászoknának az árnyékvilághoz, ahelyett, hogy megbarátkoznának a sötétséggel, ahelyett, hogy oltalmuk alá fogadnák a gonoszt és kézen ragadnák démonjaikat, ahelyett hogy megváltozni kívánnának, elfogadhatnák önmagukat. Mindenkiben ott van a ördög. Halkan nevet ránk minden pillanatban, éles villódzó pillantásaink mögött ő rejtőzik, erős, fenyegető és dühös érzelmeink, gondolataink, mozdulataink, az ő bábjátékának jól megkomponált részei. És hogy ki vagy te az előadáson? Az csak is tőled függ. Ahogy szemlélem hangtalanul a lányt, vékony, hosszú lábait, széles és erős csontozatú csípőjét, vállára tengerként omló hullámos eperszőke haját, az enyémmel hasonuló mohazöld szemeit, dús húsú ajkait, karakteres arcvonásait, egyre inkább erősödik bennem az érzés, hogy én ismerem őt valahonnan, mikor azonban megszólít ő lerántja gondolataimról a halvány és átlátszó leplet.
- Szóval ismersz engem, kedvesem. - lépek közelebb magam is, erősen hallom minden egyes mozdulatnál, ahogy levegőt vesz, ahogy az ereiben zubogva rohan a vér, ahogy a szíve gyors iramot váltva pumpálja minden egyes cseppjét, ahogy az elméje felett egyre inkább eluralkodik a félelem. Azt mondják minden találkozásnak oka van és hogy minden találkozás a végén egy gyönyörűen kibontakozó történetté alakul, még akkor is ha esetlegesen soha többé nem látjuk egymást, hiszen az emberek hatnak egymásra, elég egyetlen pillantás, egyetlen szó, egyetlen mozdulat, egyet érzés. Ahogy elé lépek hosszasan nézünk egymás szemébe, miközben a reggeli szellő leng körbe minket, amit a távolból felkiáltó hajókűrt űzött egészen idáig, hogy megbújjon kettőnk tekintetében.
- Hallgatlak. - mosolyodom el, ahogy tekintetem le sem veszem róla, növelve a félelmet, az izgalmat és minden olyan érzés és gondolat lehetőségét, amely az ő agyában már talán meg is született. Bátor lány, hiszen a közelembe mert jönni, kockáztatva annak lehetőségét, hogy korán reggel átharapjam a torkát, ne talán megcsapoljam a vérét vagy épp a magam rabszolgájává tegyem. Háború szele fújdogál és talán maga is menedéket keres egy erős várban, talán ez lesz kettőnk találkozásának története. A lány aki az akasztófán lógott, mert szimpatizált az ördöggel...a nap vértengerbe bukott.

Reag szám.: X Jegyzet.: remélem tetszik Smile Zene.: Fates Warning - Disconnected Pt. 2


A hozzászólást Niklaus Mikaelson összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 14, 2016 10:34 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Whimsy De'Schreave
No one's gonna take my soul away


Whimsy De'Schreave


❦ Hozzászólások száma :
206
❦ Érkezés :
2015. Jun. 26.
❦ Kor :
30
❦ Tartózkodási hely :
☾ Where am I? ☾

Kikötő Empty

HUMAN
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő EmptySzomb. Okt. 24, 2015 12:59 am



Klaus & Whimsy
I know you from somewhere?



Megint egy újabb őrült húzásra vetemedtem. Kezdem azt hinni, hogy nem vagyok egészen normális. Ez, amiket az elmúlt héten leműveltem… mintha nem is én lettem volna. Ittam, buliztam, meztelenül szaladgáltam a városban. Most meg ez… Mi van velem?
Mintha egy sűrű, nyúlós és ragacsos álomba kerültem volna, amiből képtelenség felébredni. Tőlem idegen gondolatok kavarogtak a fejemben, minden második emberre az utcán azt hittem, hogy már láttam őt korábban, némelyiknek még a nevét is tudtam… Ez egyszerűen nem normális. De az összes furcsa dolog közül, amit az elmúlt napokban produkáltam, azt hiszem, hogy mégis a mostani a legirracionálisabb, legőrültebb és felelőtlenebb, amit valaha is tettem. Legalább is, a jelenlegi emlékeim szerint.
Otthagytam a várost.
Ismeretlen terepre érkeztem. Lassan, megfontoltan szeltem az utat a megérzéseimet követve, melyek, mint háborgó vihar, úgy tomboltak bennem. Egy részemnek fogalma sem volt róla, hogy merrefelé tartok éppen, vagy, hogy egyáltalán miért, a másik részem ezzel ellentétben nagyon is tisztában volt a pontos indokokkal és útiránnyal. A gondolataim kavarogtak bennem, az emlékeim között annyi volt a hiányzó darabka a teljes képhez, hogy teljességgel sötétben tapogatóztam. Csak egy nevet ismételgettem magamban, ami valahogy minden porcikámban megmozdított valamit. Úgy hatott rám, mint valami titkos varázsszó. Vonzott, hívogatott és kapaszkodót kínált, egyenesen ki a sötétségből. S mégis, valahol romlottnak éreztem, szinte vártam, hogy visszataszítson a mélybe, oda, ahonnan mindennél jobban szerettem volna szabadulni. Képtelen voltam megfogalmazni milyen iszonyatos érzés is így, a teljes sötétségben tapogatózni, reménykedni benne, hogy egyszer minden visszatér, csak idők kérdése. Mégis mennyi idő? Egy örökkévalóságnak tűnt már most. Ezzel szinte képtelenség együtt élni. Ezért is reménykedtem ebben a névben annyira. A lelkem mélyén azt kívántam, hogy bárcsak segítene. Bárcsak visszaadná az emlékeimet. Klaus Mikaelson…
A New Orleans-i kikötő még gyönyörűbb volt, mint amilyennek képzeltem. Hajnali fény ragyogta be az egészet, a vízfelszínen könnyed táncot vetett a felkelő nap fénye, mely az eget is narancssárgás fénnyel ragyogta be. Úgy éreztem jelenlétemmel belerondítok ebbe a tökéletes és békés képbe, mégis egy belső hangocska azt suttogta nekem, hogy jó irányba tartok.
Ilyen korai órákban látszólag egy lélek sem tartózkodott a Mississippi partján, de az, aki ismerte a város mozgását és annak minden árnyát, könnyen kiszúrta az alakot, mely éppen csak egy pillanatra tűnt fel látómezejében, már el is tűnt a következő saroknál. Ijesztő, de pontosan egy halvány villanás… elég is volt, hogy a szívem a torkomba ugorjon a sötét alak láttán és egy belső késztetés a fejemben ordibálja, hogy kövessem őt.
Kis habozás után, de az árny alak nyomába iramodtam, ügyelve arra, hogy ha lehetséges, ne hívjam fel magamra a figyelmét.
Biztos megőrültem. Valami nem működhetett rendesen a fejemben, ha egy vadidegen városban képes voltam egy vadidegen nyomába eredni, pusztán azért, mert „megéreztem” mit kell tennem.
Befordultam az idegen után, s puhán lépkedve, ügyelve a legnagyobb csendességre, lépkedtem az ő nyomába, még levegőt is alig mertem venni. Magamban szitkozódtam, minden lehetséges módon átkoztam magamat ezért az irdatlan nagy hülyeségért, ami most, hogy már majdnem a célnál voltam, nem is tűnt annyira logikusnak, amint amilyen az elején volt. Vagy most készülök elkövetni életem legnagyobb hibáját, vagy megkapom az esélyt az emlékezésre. Nem is tudom melyiktől féltem jobban.
Az idegen(?) hirtelen megtorpant, nekem pedig még időben sikerült félbeszakítanom megkezdett mozdulatomat és dermedtté válni. Füleimben hallottam saját szívem zakatolását, s attól tartottam, ebben a néma csendben, a férfi is meghallja szívem riadt ritmusát. Megkezdtem egy ima elmormolását – pedig nem éreztem magam vallásosnak, sőt! Talán még le is néztem a sok bolondot, akik valami nem létező személyhez fohászkodnak, hogy a törékeny lelkiviláguk jobban érezze magát minden egyes tettük, gondolatuk után. -, hogy a férfi meg ne forduljon, de mielőtt eszembe juthatott volna, hogy egyáltalán mivel is kell elkezdeni egy ilyen imát, már szembe is találtam magam az ellenségesen villanó, zöld szempárral.
Klaus – villant be agyamba a név. Nem tudom honnan jött, vagy miből gondoltam, hogy ő az, de biztosra vettem, hogy így van.
Nagyot nyeltem, de nem hagytam, hogy eluralkodjon rajtam a pillanatnyi riadalmam, még a fenyegető hatású szavak ellenére sem. Kihúztam magamat, erőt vettem magamon és közelebb mentem hozzá pár lépést. Tisztes távolságra álltam meg tőle, úgy, ahogy még biztonságosnak véltem.
- Klaus? – ejtettem ki óvatosan a nevét, úgy, mint aki egyáltalán nem biztos benne, hogy jó embert szólít meg. Csakhogy én teljesen biztos voltam benne. Jobban megnéztem az arcát, az erős vonásait, s ennek hatására, mintha egy emlékkép akart volna kibontakozni az elmémben, de túl homályos volt és eltűnt, mire rájöhettem volna mi lehetett az. – Azt hiszem, beszélnünk kéne…




† Music: Lost Boy † Note: remélem tetszik :3 †
¤¤¤


Vissza az elejére Go down
Niklaus Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Niklaus Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
39
❦ Érkezés :
2015. Jun. 28.
❦ Tartózkodási hely :
Behind your back, before your eyes

Kikötő Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő EmptyHétf. Okt. 12, 2015 11:49 am


To Whimsy


What an entirely unwelcome surprise. ▲▼▲






Lágyan fújdogált a hűvös korai szél a kikötő partján, ahol magabiztos és határozott lépteim alatt halkan dalolva morzsolódtak össze a kavicsos talaj apró kövecskéi. Szemem a messzi távoli víz hullámzó táncát pásztázta és ahogy egyre közelebb értem a parthoz, parázsló zöld smaragd keretekbe foglalt szembogaraim egy cikázó szitakötőt követett a tükörtömeg felszínén suhanni. A füleimben távoli csendes hullámok összecsapása játszott, mely a lépteim sebes természetével kellemes dallamot adott, úgy szólt akár egy viharos altatódal, melynek drámaisága és meghökkentő őszintesége kényszerít minket egy másik világba, midőn lehunyjuk a szemünket. A számban szinte éreztem a sós folyó izét, az ujjaim összedörzsölése alatt a hideg mivoltát és egy régen feltűnő emlék lepett meg, midőn keresztül szeltem a Mississippi partját. A gyártelepek mellett fordultam el balos irányba, ahol a betonkövezetre érve, apró kavicsok szaladtak el lépteim nyomán, jelezvén az arra járókelőnek, hogy a hajnali órákban az első napfénnyel kézen fogva már járt valaki erre. Szemem az égi palettára kapom, melyen a Nap égi királyként trónol fent a világ tetején és mosolyra késztet csodálatos nagyságával, melyet már oly sok festményem őriz az idők végtelen végezetéig. Az elmúlt hetek nyomasztó eseményei nyomják vállamat, nehéz keresztként cipelem magammal, amikor is halk neszű mozdulásra leszek figyelmes és határozott kiállással torpanok meg. Gyűlölöm, ha követnek. Óvatosan fordulok az illető irányába, akiről feltételezem csak nem rég eredhetett a nyomomba, hiszen ha már egy ideje az ő mozdulatai az én rezgéseimre lettek volna egyöntetű válaszok, azt sokkal hamarabb észreveszem.
- A helyedben nem tenném. - ejtem ki karakteresen formálva a szavakat sokat sejtető hangszínnel, melynek karizmatikusságát enyhe akcentusom teszi varázslatosan különlegessé. A szél nagy lendülettel kap bele a kabátomba és elemeli feszülő felsőtestem elől, melyet sötét ruha takar, azonban egy pillanatra még így is láthatóvá válik az izmaim kirajzolódása. Hangom messze visszhangzik a tájban, mégsem érkezik rá válasz, csak egy apró levegővétel, amely az én torkomon szorul ki a tüdőmből. Ezek szerint az illető vagy nincs tisztában azzal, hogy kivel szórakozik vagy nem veszi komolyan a neki szánt mondandómat, amitől elmosolyodok és arcom jobb és bal oldalán megjelenik a jól ismert gödröcske, ezek azóta rémisztik az embereket, amióta csak a világon sétálok, jót sohasem hozott még senkire. Ez a két apró gödröcske volt nők szívének összetörője, gyermekek rémálma, férfiak halálának végrehajtója, mint az utolsó perc első és egyetlen vendége. Kezeim a mellkasom elé fonom, szemöldököm felvonom, miközben szüntelen mosolyom a Nap fényében tündököl, a szemem sarkában pedig gonoszság ül. Felébresztették az alvó oroszlánt, prédára vadászik vagy jelen esetben most csak vár.

Reag szám.: X Jegyzet.: remélem tetszik Smile Zene.: Fates Warning - Disconnected Pt. 2


A hozzászólást Niklaus Mikaelson összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Feb. 14, 2016 10:37 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Whimsy De'Schreave
No one's gonna take my soul away


Whimsy De'Schreave


❦ Hozzászólások száma :
206
❦ Érkezés :
2015. Jun. 26.
❦ Kor :
30
❦ Tartózkodási hely :
☾ Where am I? ☾

Kikötő Empty

HUMAN
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Kikötő   Kikötő EmptySzer. Júl. 01, 2015 5:19 pm

***
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
No one's gonna take my soul away





Kikötő Empty

keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kikötő   Kikötő Empty

Vissza az elejére Go down
 
Kikötő
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Városaink :: New Orleans :: Külváros-