KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

Megosztás
 
 Pult
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Niklaus Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Niklaus Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
39
❦ Érkezés :
2015. Jun. 28.
❦ Tartózkodási hely :
Behind your back, before your eyes

Pult Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Pult   Pult EmptyVas. Márc. 27, 2016 7:25 pm


We're brothers — always and forever.
To:Kol


Halkan csepegő viasz énekel halotti dalt a poros kriptában, a gyertya narancsos színe lobog, dohos illat keveredik a beszökő vihar illatával, néhány apró résen folyik át a tiszta tükörfényű víz. Fehér ingem vérben pompázik, szakadt anyaga a föld felé rángatja a kitépett szálakat. Csend honol, csak a kinti vihar zaja, a néha eget rázó villám fénye csap fel smaragdzöld íriszeimben, ahogy a magas széken ülve bámulok a nyitott koporsó belsejébe, mely bársonnyal, selyemmel van kipárnázva és az öcsém kéretlen mosolyával, ahogy megfagyva az arcába szaladt. Oly nyugodt, oly csendes, a máskor dühös és méregtől agresszív Kol, hogy egy elszálló pillanatra azt képzelem, hogy csak alszik. Arca vonásai letisztultak, a pillái békésen fedik el szemét, öltözéke gondosan rendezett.

- Ajándékot is hoztál neki? - hallok egy rekedtes, mély női hangot a hátam mögül, azonban én továbbra is csak az öcsémet bámulom, válaszra sem méltatom. - A rózsa, ily viharos időben megható, s téged ismerve azt kellene mondanom, hogy elment az eszed. De látom, nem feledkeztél el a születése napjáról. Dicséretes.
- Nincs jobb dolgod, mint engem megfigyelni? - teszem fel a kérdést lesújtó cinizmussal a hangomban.
- Miért nem ébreszted fel, csak egy napra, ünnepelhetnétek.
- Mert elmenne. Azt pedig nem hagyhatom.
- Helyette az mennyivel jobb, hogy esténként egy félig halott fivéredhez beszélsz. Tudom, hogy haragszol rá, de te magad mondtad, hogy ő hasonlít rád, megértené miért teszed. Értesd meg vele, Niklaus.
- Pontosan azért nem teszek ilyet. A világ még nincs rá felkészülve.
- Ezt hogy érted?
- Rám sem voltak. - nézek most először a segítségemül szegődött boszorkányra, majd elhagyom a kriptát sebes léptekkel.


***

Éles emléket gyújt bennem az ismerős hang csilingelése, s ahogy irányába fordulok, minden gondolat bennem reked. Emlékek sora lepergő filmként rohan meg, egészen attól a perctől, hogy a kisöcsém felsírt, addig a pillanatig, míg utoljára el nem vesztettem. Gondolatleanderek kanyarognak, emlékképek tombzódnak bennem, a sziporkázó zajban csak egy valami hangosabb, az, hogy magam üres maradok. Az események nem hoznak elő belőlem érzéseket, mélyen kutakodva kellene ràngatni a lelkem húrjait, hogy a sötétségben megleljünk bármit is. Kiöltem magamból mindent. Nem hiába gyűlölnek annyira.
- Kol. - sziszegem a nevét az ajkaim között, és bár gondolatom sokezer, az ösztöneim bizonyosak, mosolyra húzódik a szám. Hogy ez jót vagy rosszat jelent, örök rejtély maradjon. - Kissé meg vagyok lepve, hogy a boszorkánybarátaid ilyen sokára szabadítottak csak fel. - nézek egyenesen a szemébe a jól ismert arcbavágó cinikus stílusommal, majd elveszem az időközben kitöltött italokat, felé lépek és a kezébe adom a sajátját. Hatalmas harcos az öcsém, nem hagyja, hogy porba döntsék. Mindig visszatér. Talán, a világnak már nincs mit tennie, még akkor sem, ha nem készültek fel rá.
- Egészségedre! - koccintom össze vele a poharam.


words: xxx | note: Remélem tetszeni fog. Smile | music: Three Days Grace - Animal I Have Become

Vissza az elejére Go down
Kol Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Kol Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
25
❦ Érkezés :
2015. Dec. 03.
❦ Kor :
1022
❦ Tartózkodási hely :
❝ between life and death ❞

Pult Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Pult   Pult EmptyVas. Márc. 06, 2016 12:26 am

Nik & Kol
Greetings from the dead

Sötét fellegek gyülekeztek az égen és a szél is egyre erősebben kezdett fújni, hideg levegőt hozva magával, mintha az időjárás is érezte volna a közelgő szörnyűségeket, melyeket feltámadásom vonz maga után. Egy gonosz mosoly bújt meg arcomon, ahogy a mit sem sejtő halandók között sétáltam egyenesen a Rousseau’s Bár felé. Mindenki önfeledten szórakozott az utcákon, ahol a lassan kialakuló vihar ellenére is tovább szólt a lágy jazz zene, mintha az évek során semmi sem változott volna. Pedig, ha akkor tudták volna, hogy maga az ördög tért vissza közéjük, hamar megváltozott volna az estéről alakított képük. Szinte figyelmen kívül hagyott mindenki, mégis úgy éreztem, hogy automatikusan nyílik meg előttem az út a tömegben, mintha pontosan jól tudnák, hogy érkezem. Mindeközben azonban észre sem vették, ahogy a vért törölgetem államról, s ajkaimról. Az éhségemnek köszönhetően jó pár holttestet hagytam magam mögött, azonban az estém főszereplője kivételesen nem én voltam. Nem kerestem a szórakozást. Nem érdekelt semmi. Az egyetlen személy, akivel aznap este foglalkozni akartam, Niklaus volt.
Könnyedén löktem be a bár ajtaját, mikor elértem úti célom végére, hogy aztán hamar megbizonyosodjam róla, hogy itt találom a bátyámat, s nem voltak tévesek az információim. Lassan lépdeltem az emberek között, alaposan szemügyre véve mindent, és mindenkit. Hamar kiszúrtam a pultnál bátyámat, így mindenféle tétovázás nélkül el is foglaltam a mellette lévő üres széket.
- Legyen inkább kettő – szólaltam meg hangosan, hogy Niklaus esetleg már az ismerős hang hallatán felfigyeljen rám, közben felmutattam mutatóujjam a csaposnak, hogy tudja, kinek kell még alkohollal szolgálnia.
Egy sejtelmes mosollyal az arcomon Nik-re néztem, miközben félig felé is fordultam a széken, hogy a vonásaim tökéletesen látszódjanak a lámpák gyér fényeiben is. Nem akartam, hogy azt higgye, csak képzelődik.
- Rég találkoztunk, bátyám – szólaltam meg, amint láttam, hogy képtelen akár egy szót is kinyögni, azonban nem tudtam, hogy ez jót, vagy rosszat jelent-e. Ahogy arra is felettébb kíváncsi voltam, vajon sikerült-e már tudomást szereznie bármelyik tervemről? Reményeim szerint semmiről sem tud, hiszen megjátszva, hogy az ő oldalán állok sokkal egyszerűbb lesz hátba szúrni – szó szerint is.
Mégis, ahogy ott voltam vele szemtől-szemben, egy pillanatra elbizonytalanodtam abban, hogy valóban el szeretnék indítani egy háborút ellene... Fogalmam sem volt, hova vezethet még az este, de be kellett vallanom magamnak, hogy egy kicsit még hiányzott is Nik.

Ígérem, lesz ennél jobb is! Very Happy | ©️
Vissza az elejére Go down
Niklaus Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Niklaus Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
39
❦ Érkezés :
2015. Jun. 28.
❦ Tartózkodási hely :
Behind your back, before your eyes

Pult Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Pult   Pult EmptyPént. Márc. 04, 2016 8:49 pm


We're brothers — always and forever.
To:Kol


Éles fények játszanak zöld íriszeimben megbújva, ahogy az ujjaimmal játszadozom az üvegpohárra kiült páracseppekkel, melyet a wiskeymbe helyezett jégkocka okozott az átlátszó felületen. Szokatlanul sok ember, hangos zenére dübörögve lüktet, testek csavarodnak a fèny-árnyéktàncban, az áthatolhatatlan cigarettafüst, a mély alkoholszag szökött be a kabátom alá. Rendezetlenül göndörödő, kócos fürtjeim lógnak homlokomra, miközben egyenletes levegővételeim között, két ital mellett, a fékezhetetlen testekben lévő vér hangos csobogását hallom.

Tekintetem egyre csak kiélesedik, míg az ujjaim egyre erősebben szorítják a kristálypoharat, melynek barázdái régi történeteket suttognak, s talán épp az enyém az egyik. Sokat jártam ide évtizedekkel ezelőtt, bár akkor még a hangulat, az illatok, az illúziók teljesen másban teljesültek ki. Hirtelen kapom fel a fejem, ahogy egy apró szellő bizsergetően szalad rajtam végig, mint a vihar előtti csend, úgy szorul meg mellettem. Felhajtom az italom, majd a tömegben elvegyülve egy hosszú szőke hajú lány nyaki vénájára tapadva teljesítem ki az estémet. Mindezt az árnyékban megbújva, vörös bársonyfalak emlékében táncolva, villódzó sárga szemekkel, titkok nélkül, legálisan. Határozottan lépek vissza előző helyemre, a pulthoz, ahol intek a felszolgálónak, hogy töltheti a szokásosat.
- A következőt. - formálom ajkaimmal lassan és érthetően, ahogy a ruhámra csepeg a vér.


words: xxx | note: Remélem tetszeni fog. Smile | music: Three Days Grace - Animal I Have Become



A hozzászólást Niklaus Mikaelson összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Vas. Márc. 27, 2016 7:18 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Jacqueline de'Schreave
No one's gonna take my soul away


Jacqueline de'Schreave


❦ Hozzászólások száma :
94
❦ Érkezés :
2015. Jun. 08.
❦ Kor :
29
❦ Tartózkodási hely :
∙∙∙ mystic falls

Pult Empty

WEREWOLF
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Pult   Pult EmptyPént. Jún. 26, 2015 6:24 am

***
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
No one's gonna take my soul away





Pult Empty

keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Pult   Pult Empty

Vissza az elejére Go down
 
Pult
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Városaink :: New Orleans :: Francia negyed :: Rousseau's Bar-