KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

Megosztás
 
 Aiden Drake
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Vendég
No one's gonna take my soul away





Aiden Drake Empty

Vendég
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Aiden Drake   Aiden Drake EmptySzer. Aug. 12, 2015 9:59 am

Aiden Drake

"Victory is always possible for the person who refuses to stop fighting."

Tommy • 20

• becenév: Aiden, nem nagyon szokták becézgetni szerencséjükre
• születési hely, dátum: Lawrence; 1988. 02. 07.
• faj: Ember (vadász)
• kor: 27 éves
• családi állapot: Egyedülálló
• foglalkozás Vadász
• play by: Jensen Ackles
• kapcsolat a családdal: Nincs már családja, a család egyik barátja nevelte fel, miután szülei még kisgyermek korában rejtélyes körülmények között meghaltak. Nevelőapja képezte, miközben Aiden testvérére is vigyázott, azonban 17 éves korában otthonukra támadt néhány vérfarkas. Egyedül a vadászcsemete tudott elszökni, egyetlen gyámjával együtt öccsét is elveszítette a támadás során, azóta is hajtja őt a keserű harag és a bosszúvágy, mely az elmúlt évtized alatt megállíthatatlan vadásszá formálta.
• amik egyedivé tesznek:  Néha úgy érzem, mindig is úgy kellett lennie, hogy vadász legyek. Ennek ellenére tudom, hogy ez nem igaz, nem hiszek se Istenben, sem pedig Sorsban, ahogy abban sem, hogy a dolgok el vannak rendeltetve, csupán nevet akarunk adni egy nem létező felsőbbrendű erőnek, mert így nem kell bevallanunk, hogy fogalmunk sincs semmiről. Kissé eltértem a tárgytól? Meglehet. A lényeg az, hogy én vadász vagyok és nem az a figura, aki a legjobb pajtikkal péntek esténként elmegy egy bárba biliárdozni, miközben néhány pofa sör mellett elsztorizgatnak és kiöntik egymásnak a heti bánatukat. Engem nem fogsz hallani az érzelmeimről papolni, mert azokat mélyen elrejtem, és a legtöbb esetben igyekszek is megtenni mindent, hogy azok a lehető legmélyebben maradjanak is elásva bennem. Aminek köszönhetően már vannak néhányan, akik robotnak gondolnak, aki csak vadászni és gyilkolni tud. Pedig ők is vadászok, köztünk csak annyi a különbség, hogy én nem titkolom el a valódi természetemet. Ezzel pedig el is érkeztünk hozzám. Nyers vagyok, nem foglalkozok finomkodásokkal és kertelésekkel, inkább a lényegre térek. Nem mondok el hosszadalmas anekdotákat és nem mesélem el a gyerekkoromat minden egyes találkozáskor, sokkal inkább a tettek embere vagyok, semmint a szavaké. A külvilág ennek hatására egy zárkózottabb, kissé mogorva, halk szavú figurát láthat bennem, aki általában városról városról jár, senki sem tudja igazán ki is ő vagy azt, mit csinál pontosan, csak egy biztos: néhány napnál tovább sehol sem maradtam eddig. Nem vagyok egy érzelmes fickó, az érzéseimmel együtt ezt az oldalamat is eltemettem és a vadászat mellett utazgatok, ezáltal elkerülve a lehetőségét annak, hogy bárkihez vagy akár csak a helyhez is kötődni kezdjek. Azonban a nyers modoromnak vannak előnyei is: egyenes vagyok. Őszinte választ vársz? Kérdezz meg! Nem fogok ködösíteni. Akkor sem, ha a válasszal megbántalak. Egyenességem abban is megjelenik, hogy ugyan ritkán ígérek, de ha úgy teszek, tartom az adott szavamat. Már csak azért is, mert elég makacs és bosszantóan kitartó vagyok. Ha valamit egyszer a fejembe vettem, attól nem tántoríthat el senki és semmi. Magabiztos vagyok, tettrekész, és független... azt hiszem, ez a szó jellemez a leginkább. Nincs már senkim, de ha meg is halok, nem is hagyok el senkit. De addig is, annyi lényt ölök meg, amennyit csak tudok.
A küllemem? Hát, mondjuk úgy, hogy ez az élet elég kemény ahhoz, hogy ha kitartó és talpraesett túlélő vagy, akkor bizony megedz téged. A 183 centiméteres magasságomhoz egy izmos, meglehetősen edzettnek mondható alkat társul, hiszen vadászként volt is időm megerősödni, azóta pedig a folytonos harcok formában tartanak. Markáns, férfias arcom van, durvább vonásokkal. Rövid, barna hajjal és amellett zöld szemekkel rendelkezek. Kinézetemmel volt szerencsém pár hódításban a gyengébbik nemet illetően, de jellememből fakadóan a letelepedés és megállapodás eddig sosem jött szóba. Így azt hiszem mondhatjuk, hogy a kinézetem ellenére nem szívtipróként járom a városokat. Ami elismerem, nem jelenti azt, hogy ne tehetném meg. Én azonban vadász vagyok és van egy olyan érzésem, aként is harapok majd egyszer a fűbe.
egyelőre még nincs multim • 5 éve játszok
• hallgasd történetem...A kis tóhoz közeli padok egyikén ülve figyeltem a késő délutáni napfény tükröződését a víz felszínén. Ugyan nem jellemző rám, hiszen mindig a feladatomra koncentrálok, a megnyugtató, békés, már-már idilli látvány elérte, hogy a gondolataimba mélyedjek. Így aztán észre sem veszem, mikor valaki leül mellém, csak akkor eszmélek fel erre a tényre, mikor az öregúr mélyet sóhajt, majd megszólal:
- Gyönyörű, nem igaz? - a hangja fáradt, szinte már gyengének érződik, mintha kifáradt volna az idevezető úton. Csak ekkor fordítom oldalra a tekintetemet és pillantok rá. Kezeit sétabotján pihenteti, csuklójáról lelóg hosszú, megfakult, sárgás kabátjának bő ujja, feltárva ezzel rajta a kopottas órát. Csupán egy pillantást vetek a számlapra, de az elég, hogy kiszúrjam, az óra nem jár. Eltelik pár pillanat a némaságban, ugyanis egyszerre elmerengek azon, milyen érzelmi háttérrel kell rendelkeznie az órának, hogy az úr a funkciója elvesztése után is hordja.
- Igen... igen, valóban az. - köszörülöm meg a torkomat, mire ő lassú mozdulattal felém fordul. Eme kimért mozdulatsorából ki lehet érezni, hogy a mozgás nem éppen fájdalommentes a számára, ami így magyarázat lehet fáradtabb hangjára. Ahogy ránézek, egy ráncok által tarkított ábrázattal találom szemben magamat, jóllehet az arc, így elnézve, egykor csakugyan markáns, magabiztosságot sugárzó lehetett. Szemei mintha érdeklődve fürkésznének.
- Nagy teher van a te lelkeden, fiam. - szólal meg újra, s kijelenti ugyan, mintha a szemei afféle röntgenként vizsgáltak volna át az imént, hanglejtése mégis kérdő, érdeklődést sugárzó. Meg is döbbenek, hiszen honnan látná és miért érdekelne ilyesmi egy vadidegent? Így aztán nem is válaszolok, csak fürkészem tekintetét pár másodpercig, majd kiszúrom, hogy valami csillan a nyakában. Egy hosszú fűzésű, látszólag ezüst nyaklánc, a végén egy kereszttel.
- Maga hívő? - kérdezem, bár jómagam a kérdést abszurdnak találom, így aztán hanglejtésem is kissé megvetőre sikerül. Hiszen, ha tudná, amit én, ha látta és megélte volna azokat, amiket én, valószínűleg ő maga dobná a tóba azt a láncot. A gondolatra pedig még egy gúnyos félmosoly is megjelenik az arcomon, de az öreg ezen mégis túllép.
- Ahhoz nem kell annak lennem, hogy lássam, eltévedtél.- értetlenül ráncolom homlokomat ezen mondatára.
- Nem tévedtem el. - jelentem ki magabiztosan, sokkal inkább kikérve magamnak a dolgot. Fogalmam sincs, ezeket honnan veszi, de vadászként sok mindenen keresztülmentem már, és igen valószínűtlen, hogy ennyi tapasztalattal és tíz évvel a hátam mögött eltévedjek. De még a sértődött hangnem sem állítja meg őt. Sőt, elmosolyodik, amitől feszült leszek. Mégis mi a fene ilyen vicces ezen?
- Helyileg talán nem, de lelkileg... - nem fejezi be mondatát, csupán jelentőségteljesen néz rám, és egy hosszabb szünet után nyitja ismét szólásra a száját. - A fény, amit ott látsz... - ekkor remegő kézzel mutat a tó felszínén csillogva visszaverődő napfényre - ... még nem fogja elűzni a sötétséget, ami benned lappang. - kezét leengedi és ismét fürkészni kezd. Nem szólalok meg, pedig szívem szerint elküldeném a búsba, de a "sötétség" szó előránt egy emléket, melyet már réges-rég eltemettem magamban.
Késő este, én pedig újra 16 éves vagyok. Joe, apám régi barátja, aki magához vett engem és az öcsémet, éppen az öcsköst próbálja nyugtatgatni, hogy elaludhat, hiszen nincs szörny, ami bánthatná. Ő is tudta, hogy ez nem igaz, mégsem sejtette akkor még, mekkorát tévedett, hiába foglalkozott velem sokat és tanítgatott vadász fortélyokat. Persze, arra, ami történt, nem is lehetett felkészülni.
Újra hallom a különös neszt. A hangokat, mintha valaki mocorogna egy emelettel feljebb.. az öcsém szobájában. Először csak arra gondolok, hogy megint felriadt, mert rémálma volt. De mire benyitok, már túl késő. Ő mozdulatlanul fekszik az ágyban, a lepedő és a takaró csurom vér. Az egész ágyat az ő vére itatja át. Én pedig akkor pillantom meg először a fenevadat: a farkas nagyot lihegve, mélyről jövő morgással fordul a kinyílt ajtó felé. tekintetünk találkozik, én pedig gyilkos csillogást pillantok meg benne, de ledermedek. Két erős kéz ragad meg,  és lök a folyosó felé. "Fuss, ne állj meg!" Joe mindkét kezében fegyver, és mielőtt rohanni kezdenék, újra hallom a farkas morgását. Kiérek a házból, lövések dördülnek el, visszafordulva látom is a lövések villanásait az öcsém emeleti szobájának ablakában. Azzal csend lett. Síri csend. Aznap lettem egyedül. Szüleim után elvesztettem, amim még volt, s csak egy maradt belőle: Joe bácsi tanításai. Ugyan az első prédát két évvel később ejtettem, miután hátrahagytam az árvaházat, és a saját lábamra álltam, aznap éjjel lettem vadász. Az aznapi mély, éjjeli sötétségre pedig azóta is emlékszem. Az ég sötétjére, s az ugyanolyan mély sötétségre, melyet a vadállat szemébe nézve láttam. A sötétre, mely aznap az enyém is lett.
- Ne hagyd, hogy az irányítson, fiam. - az öregúr szavai zökkentenek ki. Tekintetem elrévedt a tó irányába, de most sem válaszolok. Csak zsebre dugom kezeimet, majd felállok a padról.
- Ne vigye túlzásba a hitet... - vetem oda neki, hiszen... csak annál nagyobb csalódás lesz számára, mikor majd rájön, mik járnak köztünk.
- Nem a hit veszélyes... - válaszol szinte azonnal, ami megtorpanásra bír, és érdeklődve várom folytatását, ugyan nem fordulok felé, hogy ezt lássa is. - ... hanem az elveszettség.
Hülyeség. Én ismerem az utamat. Azonban ha ezt válaszolnám, valószínűleg kapnék egy olyasmit, hogy csak "Isten ismeri az utadat", így inkább jobbnak látom lezárni ezt az egészet.
- Minden jót! - fordulok felé még egyszer utoljára és kurtán biccentek egyet.
- Vigyázz magadra, fiam! - még beleköthetnék abba, hogy nem vagyok a fia, de feleslegesnek látom, kitérni rá. Különben is, addigra az ő tekintete is elréved a tó és a napfény felé.
- Abban jó vagyok. - mormogom, immár újfent hátat fordítva neki, aztán elindulok. Úgyis már két napja vagyok itt, ideje hátrahagyni ezt a helyet. Ha jól emlékszem, már úgyis kiszemeltem a következő állomást: irány Mystic Falls. Elérve a kocsiajtóhoz, még egyszer a pad irányába pillantok beülés előtt, de az öreg már nem ül ott, s a környéken sem sétál egy kósza lélek sem. Csupán a néma, békés tópart, a vízről visszaverődő napfénnyel...



A hozzászólást Aiden Drake összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Aug. 13, 2015 5:12 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Whimsy De'Schreave
No one's gonna take my soul away


Whimsy De'Schreave


❦ Hozzászólások száma :
206
❦ Érkezés :
2015. Jun. 26.
❦ Kor :
30
❦ Tartózkodási hely :
☾ Where am I? ☾

Aiden Drake Empty

HUMAN
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Aiden Drake   Aiden Drake EmptyCsüt. Aug. 13, 2015 5:11 pm

elfogadva, gratulálunk

üdvözöllek családunk körében


Aiden! :*: :*: :*:
*Észrevétlenül feltörli a csurgó nyálát* Very Happy Nem is tudom hol kezdjem, mert hát körülötted minden annyira "hű" meg "há", hogy csak habogni tudok itt össze vissza. Very Happy
Mondanom sem kell, hogy mennyire imádom a pb alanyt, akit választottál magadnak, szerintem talán csak akkor látszana ez rajtam jobban, ha a homlokomra írnám fel... Rolling Eyes Ráadásul nem titkolom, az usert is megkedveltem ez alatt a pár nap alatt, ennek ellenére minden elfogultság nélkül kijelenthetem, hogy fantasztikus lapot olvashattam tőled. :bú:
Nagyon tetszik ahogy írsz - Line tanúsítani tudja olvasás közben hányszor nyávogtam fel, annyira tetszett Very Happy - könnyed, választékos és van benne valami egészen varázslatos, ami egy pillanat alatt beszippantott. Köszönöm neked, hogy ilyen vizuális élményben lehetett részem az olvasás közben! :*:
Nyomás foglalózni, ha még nem tetted volna, aztán nyomás játszani! Remélem szánsz rám is egy kis időt a hódításaid között. Razz


Vissza az elejére Go down
 
Aiden Drake
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Archívum :: Előtörténetek-