KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

Megosztás
 
 Kol & Whimsy; Where am I?
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Kol Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Kol Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
25
❦ Érkezés :
2015. Dec. 03.
❦ Kor :
1022
❦ Tartózkodási hely :
❝ between life and death ❞

Kol & Whimsy; Where am I?  Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kol & Whimsy; Where am I?    Kol & Whimsy; Where am I?  EmptySzer. Márc. 16, 2016 9:26 pm

Whimsy & Kol
Did you miss me, darling?

- Sajnálom, hogy csalódást kellett okoznom – válaszoltam kissé unottan, mivel egy cseppet sem érdekelt, mi lett volna a helyes, hiszen úgysem fog emlékezni erre a találkozásra. Addig azonban szeretnék szórakozni. Ez az egyetlen módja annak, hogy elfogadjam a veszteséget, mely az erőm elvesztésével járt. – Bár azok után, hogy nem ismerted meg az ex-barátodat, kissé sértőnek találom a vádaskodást, illetve ezt a gúnyos hangnemet is, amit megengedsz magadnak. Vigyázz, drágám, nem vagyok túl jó hangulatban – húztam széles mosolyra a számat. – Nehogy a végén itt kelljen megrohadnod. – Tettem hozzá egy üresnek ható fenyegetést, amit száz százalékig komolyan gondoltam. Igaz, hogy szükségem volt rá bizonyos szempontból, de nem olyan kulcsfontosságú személy a terveim megvalósításában. Egyszerűen csak kényelmesebb megoldás.
Úgy tűnt, hogy egy egyszerű beszélgetéssel nem jutok előbbre azzal kapcsolatban, hogy megtudjam, mi történt Isával, bár erre ő is figyelmeztetett, viszont nem is ezért voltunk ott.  Kis idő után kezdtem is feladni a válasz után való kutakodást, mert az emlékezetkiesése súlyosabbnak bizonyult, mint elsőre hittem. Úgy döntöttem, ideje visszatérni a tervemhez, hiszen előbb-utóbb úgyis elmondják neki a történteket, nekem pedig akarva, akaratlanul továbbítani fog mindent. Persze, ami a leginkább érdekelt, hogy mi történik a családommal, és addig sem akartam lemaradni, amíg nem találkozom velük újra.  Azonban végre kitértünk egy érdekesebb témára is részben; Niklaus. A kapott információim nem voltak tévesek, valóban kötik a bátyámhoz bizonyos szálak. Eltökélt voltam a terveim megvalósításával kapcsolatban. Jobban, mint eddig valaha, és egyre közelebbinek éreztem a bosszúm végkifejletét. Káoszt akartam, s nem volt semmi, ami megállíthatott volna.
Ahogy kitért a kérdésem elől, csak megerősítette a feltételezésemet, miszerint Nik tett valamit Isával. Természetesen ennek sem örültem, de ez pusztán csak annyit jelentett, hogy még egy dolgot felírhatok a listámra, mely bátyám ellen szól.
Ökölbe szorított kezekkel kezdtem pásztázni a földet, ahogy befészkelte magát elmémbe a tudat, hogy Nik uralkodásának a családunk felett soha nem lesz vége. Sosem fogja hagyni, hogy úgy éljünk, ahogy mi akarunk, és azt csináljuk, amit szeretnénk. Muszáj volt erre emlékeztetnem magam minden egyes alkalommal, amikor egy kicsit is elbizonytalanodom azzal kapcsolatban, hogy talán adnom kéne neki egy esélyt. Még egyet.
- Bárhogy is próbálod védeni, ezzel többet mondtál bármilyen szónál – néztem rá ismét komolyan, majd tekintetem átvándorolt a láncokra. Halványan elmosolyodtam, mikor meghallottam a „kérlek” szót. Ismerhetett volna már annyira, hogy tudja, ez nálam nem használ. Enyhítő körülmény volt az amnéziája, viszont úgy tűnt, sok mindenre emlékszik már velem kapcsolatban. Nem gondoltam, hogy a legnyilvánvalóbb tulajdonságomat felejti el. Imádok szórakozni másokkal.
- Lazíts, drágám. Amint végeztem veled, le fogom venni őket – pillantottam rá ismét mosolyogva, majd közelebb léptem hozzá, hogy a kezeim közé foghassam az arcát. – Tulajdonképpen örülök, hogy ennyire jóba vagy Niklaus-szal. Így biztosra veszem, hogy tudsz nekem segíteni.
A mosolyom csak szélesedett egy kicsit, majd mélyen a tekintetébe fúrtam az enyémet, hogy következő szavaim igézésként hassanak rá, és bevésődjenek a tudatába.
- Szeretném, ha mától kezdve minden apró részletről beszámolnál nekem, ami a Mikaelson házban folyik. Tudj meg minél többet Nik-től. Hogy mi történik most velük. Ki van velük, és ellenük, illetve, hogy mik a tervei. – Végül elhúztam a kezeim. – Néhány információval most is megajándékozhatnál, hátha van köztük valami használható – tettem hozzá hasonlóképpen, ahogy elkezdtem beszélni hozzá.

Instrumental | Borzalmas :zacsi: | ©️
Vissza az elejére Go down
Whimsy De'Schreave
No one's gonna take my soul away


Whimsy De'Schreave


❦ Hozzászólások száma :
206
❦ Érkezés :
2015. Jun. 26.
❦ Kor :
30
❦ Tartózkodási hely :
☾ Where am I? ☾

Kol & Whimsy; Where am I?  Empty

HUMAN
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kol & Whimsy; Where am I?    Kol & Whimsy; Where am I?  EmptyVas. Márc. 06, 2016 5:48 pm



Kol & Whimsy
I know you? This is impossible...



Egyszer megsérted az elrablód önérzetét; akkor még csak ejnye-bejnye. De, hogy ezt másodjára is megismételd? Akkor nagyon ostoba vagy.
Valahol az önelégültség és a felbátorodás alatt, már akkor éreztem, hogy nem kellett volna kimondanom ezeket a szavakat, amikor az utolsó hangok is elhagyták ajkamat. Nem is értem mi ütött belém. Mintha az elmémben kinyílt volna egy kapu, mely szabadjára engedte a múltamhoz tartozó énem egy részét. Azt a részét, amelyik fittyet hányva a veszélyekre, még kötözködik is a veszély forrásával. Biztos öngyilkos hajlamaim voltak a halálom előtt...
Számítottam a megtorlásra, arra azonban nem számítottam, hogy így is sikerült váratlanul érnie. Talán a meglepettség miatt, de egy aprócska sikkantás kiszakadt ajkaim közül, ahogy nekiütődtem a falnak. Fájt az ütközés, de ennél már volt sokkal rosszabb is, azt hiszem. A félelemnél, viszont sosincs rosszabb az életben. Ez az egyetlen dolog, amit nem befolyásolhat az ember. Próbálhatja elnyomni, vagy leplezni, de nem szabadulhat tőle. Újra és újra utat tör magának, mint az én esetemben. Tovaszállt a korábban jött bátorságom, mintha soha itt sem lett volna. Elég volt egy pillanat, elég volt, ahogy a férfi szemébe néztem, nem éreztem mást, csak rettegést.
Nem válaszoltam neki, úgy láttam jobb csendben maradni. Így is sikerült felbosszantanom, nem állt szándékomban meg is öletni magamat. Még csak nem rég tértem vissza, eszem ágában sem volt megint meghalni. Élni akartam, talán jobban, mint ez előtt bármikor. Mert most, életemben talán először, volt mit vesztenem. Gyorsan ki kell valahogy találnom, hogyan maradhatnék életben, ebben az ismeretlen, mégis ismerős világban. Sajnos, senki nem könnyítette meg ezt a dolgot a számomra. Minél több darabját ismertem ennek a kirakósnak, annál zavarosabb lett számomra minden. S ha lehet, az újabb emlékek visszatérése - Kol visszatérése, még inkább összezavarta ezt az egészet.
Nem értettem, hogy volt ez lehetséges. Egyrészről örültem neki, hogy megint életben volt, másrészről viszont tisztában voltam vele - ez fura -, hogy ez semmi jót nem jelenthet. Főleg nem úgy, hogy visszatérése alkalmából még engem is túszul kellett ejtenie.
- Így üdvözlöd a régi ismerősöket? - nem bírtam megállni, harmadjára is muszáj volt kicsit megpiszkálnom. Védelmemre szóljon, ezt most a visszatérő emlékeim számlájára volt írható.
- Akkor ezzel már ketten vagyunk. - motyogtam. - Nézd, én szeretném a legjobban tudni, hogy mi történt velem. Meghaltam, erre sikerült magamtól is rájönnöm. - Azt már nem akartam neki elmondani, hogy a halálomban Klaus is közre játszott. Nem tartottam jó ötletnek. -  Az alapján pedig, amit Klaus segítségével tudtam meg, ennél jóval komplikáltabb volt a dolog. Sajnos odáig még nem jutottam el, hogy a testvéremet megkérdezzem erről, mert Valakinek - nyomtam meg ez utóbbi szót - nagyon fontos volt, hogy lesüssön és elraboljon! - a végére egészen felemeltem a hangomat. Igen, ez egy szemrehányásnak minősült a részemről, de nem bírtam magamban tartani. Kíváncsi volt rá, hogy mi történt velem, most megtudta. Nem tudom mennyivel jutott ezzel előrébb, szerintem ugyanott tartott ettől most ő is, mint ahol én is; körülbelül sehol.
A következő szavait meg sem akartam hallani. Úgy tettem, mint aki, nem hallotta őket. Beigazolódott az iménti megérzésem, mindenkinek jobb lesz, ha Kol nem tudja meg, hogy Klaus végzett velem.
- Nem vennéd le rólam ezeket? - kérdeztem, mint egy téma terelésként, fejemmel a bilincseim felé bökve. Meg már amúgy is kezdett idegesíteni, hogy rajtam van. És különben is, még tartoztam neki egy pofonnal. Csak kerüljön le rólam ez a vacak.
- Kérlek. - tettem hozzá, hátha ezzel sikerül meggyőznöm. Meg is mozgattam zsibbadó kezeimet, próbáltam ellazítani őket, amennyire csak lehet.

 



†  Music: Come little children †  Note: no comment:D  †
¤¤¤

Vissza az elejére Go down
Kol Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Kol Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
25
❦ Érkezés :
2015. Dec. 03.
❦ Kor :
1022
❦ Tartózkodási hely :
❝ between life and death ❞

Kol & Whimsy; Where am I?  Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kol & Whimsy; Where am I?    Kol & Whimsy; Where am I?  EmptySzer. Márc. 02, 2016 11:09 pm

Whimsy & Kol
Did you miss me, darling?

Hosszú idők után abban a helyzetben vált világossá számomra, hogy a büszkeségemen keresztül lehet leginkább megsérteni, hiszen Isa rátapintott a lényegre a gúnyos mondataival, amitől még idegessé is váltam. Ezt persze semmiért sem mutattam volna ki neki. Talán egy gyors homlokráncolással reagáltam csak le a beszólását, ami a másodperc tört része alatt volt pusztán látható – ez a rándulás is csak valamiféle automatikus reflex volt, amit nem tudtam kontrollálni. Azonban hamar rá kellett jönnöm arra is, hogy nem egyszerűen maga a kijelentése zavart, hanem az is, ahogy a szavakat kiejtette ajkain. Tudta, mivel szúrhat oda leginkább - főleg egy ilyen helyzetben -, és ezt élvezte kihasználni. Minden sértettségem mellett azonban elégedett voltam, amiért mindez nyilvánvalóvá tette, hogy nem őrültem meg, és valóban Isával beszélek.
- Aucs – nyögtem ki neki végül ennyit, majd elégedetten elmosolyodtam, ami talán kicsit össze is zavarhatta, persze cseppet sem érdekelt. Az egyetlen dolog, amire kíváncsi voltam, hogy mi is történt pontosan, amíg távol voltam, valamint az, mire használhatom fel egykori szerelmemet. Hihetetlen, mi mindenre jók a nők.
Beteges módon élveztem, hogy a frászt hozhatom rá, azonban furcsa is, hogy ehhez nincs szükségem másra, mint egy kikötözésre, hogy kiszolgáltatottnak érezze magát. Talán ez csak az miatt van, hogy ismét ember – legalábbis reméltem. Kár lenne érte, szerettem a régi Isát.
Hosszasan elidőzve bámultam a szemeit, már csak nosztalgiázásképp is, viszont bármennyire is hittem még a találkozásunk előtt, hogy meg fog mozgatni, hogy megint láthatom; semmi. És ezt nem foghattam rá Whimsy testére. Ennek az okait nem akartam tovább keresni magamban, hiszen nem is volt fontos. Már egyáltalán nem számított, talán nem is akartam, hogy számítson.
És bárhogy is akartam élvezni a fölényemet, feltett egy kérdést, amire a legkevésbé sem számítottam, és nem is igazán tudtam hova tenni magamban, egészen addig, amíg meg nem mozdította a kezeit. A láncra vándorolt a tekintetem, majd ingerülten löktem a falhoz a nyakánál fogva olyan erősséggel, hogy halljam a koppanást, ahogy a hűvös betonfalnak ütközik.
- Játszani szeretnél? Játszhatunk keményen is – sziszegtem a fogaim közül. Hiába csillant düh íriszeimben, a szórakozottság ott bujkált az arcom vonásaiban, ahogy az élvezet is. S szinte biztosra vettem, hogy a szórakozási vágyam kivetülése elnyomta a haragomat, mely a lány felé irányult. – Talán kicsit sikerül visszavenned ebből a vakmerőségből – tettem hozzá egy elégedett mosoly kíséretében, végül hátrébb léptem tőle.
Gondolataim fogságába esve sikerült kicsit visszatérnem a józan eszemhez, hiszen nem bánthattam annyira, mert sérülékeny. Szükségem van még rá Nik ellen. Legalább addig bírja ki élve, amíg meg nem tudok mindent, amit akarok.
Nem telt sok időbe, hogy végre valamilyen hatást is elérjek nála. Ha egészen addig nem is ismert fel, az utolsó kérdésem után ráeszmélt valamire. Számomra még mindig érthetetlen volt ez a kisebb emlékezetkiesés, viszont határozottan kezdtem úgy érezni, hogy haladunk. Végül kimondta a nevem. Bár szinte csak tátogta, én mégis tisztán hallottam, erre pedig csak elégedetten elmosolyodtam.
- Kol Mikaelson – egészítettem ki a vezetéknevemmel, miközben ismét közelebb léptem hozzá egy kicsit. – Ez egy hosszú történet, drágám – válaszoltam a kérdésére a távolba pillantva, miközben szűkítettem a szemeim. Visszagondolva az utóbbi pár hónapomra, jobbnak láttam, ha nem megyek ebbe bele. Ráadásul nem miattam voltunk abban a pincében, és nem akartam húzni az időt.
- Engem jobban érdekel, mi történt veled. Kezdek kételkedni benne, hogy valóban az vagy, akit én kerestem. Mégis mi ez az egész? – Néztem rá ismét komoly arccal.
Kezdtem egyre inkább úgy érezni, hogy Isával mégsem ugyanaz történt, mint velem, mikor anyánk visszatért velem és Finn-el. A velem szemben álló lány sokkal inkább tűnt úgy, mintha nem lenne önmaga. Mintha valaki felemésztette volna őt. Két lélek egy testben – igen, ez lesz rá a megfelelő kifejezés. Mégis mi történhetett, amíg nem voltam itt?
- Remélem, nem Klaus keze van ebben is – gondolkoztam hangosan, azonban ezt a kérdést inkább csak magamban szerettem volna feltenni. Bár végül is mindegy volt, hisz úgysem emlékezhet rá, milyen a bátyám valójában. A végén még bűntudatom lesz, ha még én is játszani kezdek az elméjével… - egy kis iróniával fűszerezve persze, hiszen rólam van szó.

Instrumental | Fifty shades of Kol Cool | ©️
Vissza az elejére Go down
Whimsy De'Schreave
No one's gonna take my soul away


Whimsy De'Schreave


❦ Hozzászólások száma :
206
❦ Érkezés :
2015. Jun. 26.
❦ Kor :
30
❦ Tartózkodási hely :
☾ Where am I? ☾

Kol & Whimsy; Where am I?  Empty

HUMAN
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kol & Whimsy; Where am I?    Kol & Whimsy; Where am I?  EmptySzomb. Feb. 27, 2016 11:05 pm



Kol & Whimsy
I know you? This is impossible...



Ebben a helyzetben bármit megadtam volna az emlékeimért. Nagyon zavart a tudat, hogy valaki olyan ejtett foglyul, aki ismert engem és valószínűleg én is ismertem őt, egyszer, valamikor. Az viszont szórakoztatott, hogy az ismeretlen önérzetét mennyire megpiszkálta az emlékeim hiánya. Ettől valahogy nyeregben éreztem magamat és élveztem ezt az apró győzelmet.
Fogalmam sincs miért tettem, de elmosolyodtam és vidámsággal a hangomban közöltem vele:
- Hát, úgy tűnik mégsem vagy olyan felejthetetlen...
Győzelmet éreztem, önelégültséget, mintha az a részem, ami az emlékeket rejtette, most élvezettel hülyét csinált volna elrablómból, míg nekem fogalmam sem volt róla, mi is játszódott le itt pontosan.
Ez az érzés ahogy jött, úgy el is tűnt, ahogy a falhoz préselődve, kénytelen voltam szembenézni vele. Visszatért a félelem, a szorongás, amit olyan nagyon szerettem volna mélyen elnyomni magamban.
Ráadásul itt volt ez a különös ismerős érzés is... ugyanaz, mint amit akkor éreztem, amikor Klaus először állt velem szemben. Egyszerűen tudtam, tudtam, hogy ismerem. És nagyon bosszantott a dolog, hogy nem tudtam honnan és ki volt ő. Most, hogy jelenleg is így éreztem, komolyan kezdett idegesíteni a dolog. Nem tetszett, hogy az emlékeim hiánya miatt folyton sarokba voltam szorítva, kérdésekbe ütköztem és nem várt ellenségekkel találkoztam. Átkozottul elegem volt belőle.
Kész megkönnyebbülés volt, hogy végre elengedett. De azért még nem mertem fellélegezni. A félelmem csillapodott, de nem múlt el, s hiába akartam elnyomni, még mindig itt volt. Ezen a tényen pedig az sem segített, hogy még mindig láncra voltam verve, ki voltam szolgáltatva, ráadásul még tervei is voltak velem ennek a fickónak. Ez egy egy alternatív valóságban, valahol nagyon perverz dolognak számítana, BDSM rajongóknak meg különösen izgató lenne.
Arra a kérdésre, hogy félek-e, grimaszoltam egyet, de szóra sem méltattam. Legalábbis addig nem, ameddig szóba nem hozta a láncaimat. Akkor ugyanis megmoccant bennem valami. Megint az a valami mutatkozott meg belőlem, ami az emlékeimet rejtette.
- Na és te félsz? - kihívás bújt meg szavaimban, tekintetemben is ugyan ez ülhetett meg, miközben a hatás kedvéért, célzó jelleggel megcsörrentettem láncaimat. Újra önelégültséget éreztem, amiért az önérzetét piszkálhattam, nem is értettem, hogy honnan érkezett belém ez a fajta merészség, de kellemesnek éreztem. Mintha ez is a lényem egy része lenne, csak eddig még fedeztem fel. Különös, hogy egy ilyen helyzetben milyen tulajdonságai mutatkoznak meg az embernek... Úgy látszik, hogy szorult helyzetben nekem kinyílik a szám... nem tudom ez jelen helyzetben mennyire válik hasznomra.
Figyeltem ahogy járkál, közben kezdtem úgy érezni mindjárt elszédülök, ha tovább kell néznem. már azon voltam, hogy rászólok, hagyja abba, de nem kellett. Végre megállt. Szavai pedig szinte valósággal egy láncreakciót indítottak el az agyamban,
Isa. Isa. Isa. Isa. Isa.
Újra meg újra ez a név. Képek, hangok, emberek. Egy arc. Úgy néz ki, mint ő. És egy név.
- Kol. - észre sem vettem, hogy suttogtam. Valójában nagyon annak sem voltam tudatában, hogy kinyitottam a számat. Össze voltam zavarodva. De egy valamiben biztos voltam. Ő volt az. Bárcsak tudtam volna, hogy ez pontosan mit takar. Csak azt tudtam, hogy ő volt az, Kol. És életben.
- Hogy lehet ez? - ugyanolyan értetlen voltam, mint ő. Csak engem valószínűleg teljesen más foglalkoztatott, mint őt. Engem sokkal jobban érdekelt az, hogyan lehetett életben, amikor - most már emlékeztem néhány dologra - legjobb tudásom szerint láttam őt meghalni. Egyszerűen nem értettem.
Sok dolgot nem értettem ezzel a világgal kapcsolatban. Még újak voltak nekem a vámpírok, boszorkányok és vérfarkasok... de ezeket még úgy ahogy képes voltam megemészteni. Ami a szellemeket és a halálból való visszatérést jelentette... nos, az még nekem is sok volt. Pedig, velem is ez történt, azt hiszem.

 



†  Music: Come little children †  Note: no comment:D  †
¤¤¤

Vissza az elejére Go down
Kol Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Kol Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
25
❦ Érkezés :
2015. Dec. 03.
❦ Kor :
1022
❦ Tartózkodási hely :
❝ between life and death ❞

Kol & Whimsy; Where am I?  Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kol & Whimsy; Where am I?    Kol & Whimsy; Where am I?  EmptyKedd Feb. 23, 2016 11:00 pm

Whimsy & Kol
Did you miss me, darling?

Ahogy egy ideig csak figyeltem a sikertelen menekülési akcióit, bevallom, kissé perverz gondolatok is átfutottak a fejemben. Bár azt hiszem, ez érthető, hiszen a helyzete magáért beszélt. Talán, ha ezt valaki látta volna, biztosan félreértelmezte volna a szituációt, pedig eszemben sem volt akár egy ujjal is hozzáérni egykori kedvesemhez, hiszen teljesen más terveim voltak vele. A gondolataimat a terveim kivitelezésének módja kötötte le, amihez Isát, azaz Whimsy-t akartam felhasználni. Amint tudomást szereztem a kis barátságáról a bátyámmal, egyszerre éreztem magam elárulva, és csalódottan. Úgy gondolom, ideje visszafizetni Nik-nek mindent, amit elvett tőlem - csak, hogy érezze a szeretetemet.
Ahogy a tekintetét fürkésztem, próbáltam megfejteni, vajon mire gondolhat. Kissé zavartnak tűnt, amit nem teljesen tudtam mire vélni, azonban a tény, hogy nem igazán figyelt rám, hanem szinte átnézett rajtam, jobban foglalkoztatott. Sőt, egy kissé még sértőnek is találtam. Aztán mindenféle válasz nélkül, egyszerűen csak feltett egy kérdést, amitől szemöldökeim a homlokom közepére szöktek egy pillanatra, azonban szinte egyből próbáltam felvenni előző arckifejezésemet.
- Most csak szórakozol velem, ugye? – Kérdeztem vissza a bemutatkozás helyett, miközben kicsit grimaszoltam is. – Ezt az arcot nem lehet elfelejteni – húzódott végül egy kissé sármos, mégis gúnyos félmosoly az arcomra.
Inkább próbáltam figyelmen kívül hagyni ezt a kis botlását, s helyette élvezettel kezdtem bele abba a kis játékba, hogy ő próbál hátrálni, amíg a falnak nem ütközik, végül rájön, hogy itt én vagyok az egyetlen, aki nyerhet. Felettébb élveztem a helyzetemet, valamint, hogy végre én irányíthatok. Az utóbbi időben kicsúsztak a kezeim közül a dolgok, és - bár most is eléggé a halálom határán vagyok – minden kísérletem elbukott, ideje volt meghoznom az első lépéseket, ehhez pedig Whimsy volt a kulcs. Ő lehet a tökéletes kémem, hisz Nik sosem jönne rá.
Kíváncsian mélyedtem el tekintetében, és figyeltem, ahogy az érzelmei halványan, de kiülnek az arcára, ugyanúgy, ahogy ott kavarognak íriszeiben is. Legfőképp azonban Isát kerestem, de hamar rá kellett jönnöm, hogy hiába. Kezdett egyre furcsábbá válni a helyzet, s tudtam, hogy néhány dolog máshogy történt, mint ahogy én tudtam. Ezt a felvetést pedig akkorra már sok minden bizonyította.
Miután hátrébb léptem tőle, nagyvonalakban közöltem vele néhány tényt, ami – úgy tűnt – kissé felkeltette az érdeklődését végre. Kérdésére kissé elmosolyodtam, de nem válaszoltam neki azonnal. Még nem voltam benne biztos, hogy hogyan is kéne belekezdenem.
- Csak nem félsz? – Tettem fel inkább egy egyszerű kérdést. Bár ügyesen leplezte – legalábbis próbálta leplezni a félelmét, pont engem nem tudott átvágni ilyen könnyen. Elvégre ez az én fegyverem. A színészkedés, a ravaszság, és minden ehhez hasonló tulajdonság, akár egy rókának. Rosszul próbálkozott, és szerettem volna, ha ezzel ő is tisztában van. – Ne aggódj, nem akarlak bántani, de azt azért nem veszem le rólad – mutogattam a csuklóján lévő bilincsekre. – Még.
Elkezdtem fel-alá járkálni, miközben fejben már teljesen eltértem a kérdésétől, valamint a tervemtől is. Sokkal inkább az foglalkoztatott, miért nem emlékszik rám. Próbáltam követni az eseményeket, azonban gondolataim csak vissza-visszahúztak a pár perccel azelőtti kérdésére, ráadásul a tekintete is beleégett az agyamba. Nem úgy nézett ki, mint aki gúnyolódik, ez pedig egyre inkább zavart.
- Mesélj, Isa. Mi történt veled, amíg a holtak közt kirándultam? – Álltam meg vele szemben végül, miközben feltettem a kérdésemet, és egyértelmű értetlenség ült ki az arcomra, de akkorra már nem is akartam rejtegetni. Ennyi mindenről lemaradtam volna?

Instrumental | Bwah - úgyis tudod, mit gondolok Very Happy | ©️
Vissza az elejére Go down
Whimsy De'Schreave
No one's gonna take my soul away


Whimsy De'Schreave


❦ Hozzászólások száma :
206
❦ Érkezés :
2015. Jun. 26.
❦ Kor :
30
❦ Tartózkodási hely :
☾ Where am I? ☾

Kol & Whimsy; Where am I?  Empty

HUMAN
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kol & Whimsy; Where am I?    Kol & Whimsy; Where am I?  EmptySzer. Feb. 17, 2016 1:11 am



Kol & Whimsy
I know you? This is impossible...



Szabadulási kísérletem mostanra belátom ostoba és naiv gondolatnak tűnt. Nem is értem, hogy miben reménykedtem. A hősnő általában csak a filmekben szabadul ki elrablója karmai közül, szóval, ha ez egy film lett volna, biztos, hogy nekem is sikerül találnom valamit, ami a szökésemet eredményezi, de ez sajnos nem egy film volt. Nekem pedig rá kellett ébrednem, hogy bilincsel a csuklóimon közel sem olyan izgalmas a helyzet, mint azt néhányan feltételeznék...
A hideg fém szorította a kezeimet, a többszöri rángatás miatt pedig le merném fogadni, hogy hamarosan csinos kis zúzódásaim lesznek a csuklóimon. Kívülről nem látszott ugyan, de a többi testrészem is megsínylődte ezt a kalandot. Minden izmom fájt, elgémberedett és zsibbadt. A fejem is sajgott, s bár eddig nem mertem megnézni, biztos voltam benne, hogy egy jókora dudor lehetett rajta.
Persze, mindennek a tetejében pedig, az is világossá vált számomra, hogy egész idő alatt nem voltam egyedül. Nem tudom, hogy megkönnyebbülést vagy rettegést kellene inkább éreznem amiatt, hogy ez a valaki végig itt volt de eddig meg sem közelített. Egy valamit viszont megtanultam, mióta kezdtem visszaszerezni az emlékeimet - amiben sokan, köztük Klaus is a segítségemre voltak -, mégpedig azt, hogy ebben a világban mindig a legrosszabbra kell számítani, így felkészült lehetsz bármire.
Emberként, viszont nehezebb volt felkészülni, mint azt gondoltam. Még mindig nem tudtam, hogy ki vagy mi voltam ezelőtt, de azt tudtam, hogy sosem voltam még ennyire törékeny és sebezhető. Na meg, ennyire kiszolgáltatott állapotban sem voltam soha ez előtt... azt hiszem.
Bárki is legyen az elrablóm, tudta, hogy mire vállalkozik és egész biztos tudott a helyzetemről is.
Ez teljesen biztossá vált, amikor azon a néven nevezett, amivel már többen is - mint például az a fickó a könyvtárban, aki azzal vádolt, hogy megöltem őt... - illettek. Isabella...
Határozottan megmozdított bennem valamit ez a név, de jelenleg nem akartam erről tudomást venni. Éppen ezért nem is reagáltam a névre, kifejezéstelen arccal néztem előre. Sokkal jobban foglalkoztatott a fogva tartóm személye, aki - nehezemre esik bevallani - elég ismerősnek tűnt nekem. Ugyan az az érzés, mint sok esetben. Tudtam, hogy ismerem, de ötletem sem volt, ki lehetett.
- Na és ki vagy te? - Ha már elvileg ismertük egymást, úgy illendő, ha én is tudom a nevét, nemde?
Közeledtére automatikusan hátrálni kezdtem, míg nem teljesen nekipréselődtem a hideg falnak. Most valahogy nem tudott zavarni a csontig hatoló hidege, még a fázásról is megfeledkeztem jelen helyzetben. Megpróbáltam elfordítani a fejem, de megragadott, s sikerült saját maga felé fordítania arcomat. Félelem és dac keveréke ült meg a pillantásomban, amellyel kényszer hatására illettem. Már fejben eldöntöttem, bármit is akarjon tőlem, egész biztos, hogy nem adom meg neki.
Nem tetszett, hogy ilyen közel áll, nem tetszett, ahogy figyelt és az sem tetszett, amit mondott. Szerettem volna megütni, azért amiért elrabolt, amiért kiláncolt és azért mert túl magabiztos volt. Ehhez azonban útban voltak a láncaim, így hát meg kellett várnom, míg leszedi őket. Szerencse, hogy türelmes típus vagyok.
- Mit akarsz tőlem? - Egyetlen, színtiszta, lényegre törő kérdés hagyta el a számat, amit próbáltam úgy kiejteni, hogy hangomból ne érződjön ki a félelmem. Mintha számítana... valami azt súgta nekem, hogy már így is tudatában volt vele, mennyire tartottam tőle. Pedig próbáltam odafigyelni magamra. Ügyeltem az egyenletes légzésemre, próbáltam nyugalmat erőltetni magamra és lecsillapítani félelemtől vágtára kapott szívemet. Úgy ahogy, sikerült is.

 



†  Music: Come little children †  Note: no comment:D  †
¤¤¤

Vissza az elejére Go down
Kol Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Kol Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
25
❦ Érkezés :
2015. Dec. 03.
❦ Kor :
1022
❦ Tartózkodási hely :
❝ between life and death ❞

Kol & Whimsy; Where am I?  Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kol & Whimsy; Where am I?    Kol & Whimsy; Where am I?  EmptyHétf. Feb. 15, 2016 9:48 pm

Whimsy & Kol
Did you miss me, darling?

Nem titok, hogy visszatérésem óta nyomon követem a testvéreim minden egyes lépését. Szeretnék képben lenni, hiszen megint csak lemaradtam jó pár dologról halálom óta, azonban egy dolgon képtelen voltam túltenni magam, már akkor, mikor Kaleb testében visszatértem, az pedig nem volt más, mint Isa visszatérése.
Szerettem volna figyelmen kívül hagyni ezt az információt, mikor tudomást szereztem róla, főleg, hogy voltak más dolgok, melyekre nagyobb figyelmet kellett szentelnem akkor. Most viszont mégsem tudom kiverni a fejemből. Egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy Isa feltámasztása fontosabb volt Nik-nek, mint az enyém, elvégre testvérek vagyunk. Talán sosem volt a legjobb a kapcsolatunk, és Elijah-t jobban kedvelte nálam, sőt még Marcel-t is, mégis a család része vagyok, azonban Isa… nos, eléggé mélyen érintett. Mégis örültem ennek, hiszen gyengéd szálak fűztek ahhoz a lányhoz még hónapokkal ezelőtt, de a bosszúvágyam győzött, főleg így, hogy már más személy tölti be a helyét.
Ahogy a sötét pincében ülve figyeltem a lányt, számtalan terv átfutott az agyamon, hogy mégis mire kellene használnom. Pontosan jól tudom, milyen kapcsolatban áll a testvéreimmel, így még talán hasznát is venném, elvégre Niklaus-t holtan akarom látni, minél előbb. Előtte viszont elveszek tőle mindent, ami még jelent neki valamit, csak hogy érezze a törődést, amit én is kaptam tőle évszázadokon át.
Leültem a lépcső egyik fokára egy kisebb terpeszbe, s könyökömmel megtámaszkodva térdeimen vártam, hogy Whimsy végre magához térjen. Bevallom, az elrablási tervem sem úgy haladt, ahogy először elterveztem, mert megfeledkeztem arról az apró tényről, hogy Isa lelkének jelenlegi tulajdonosa ember. Azért reméltem, hogy nem a lábaim előtt fog meghalni, miután leütöttem hátulról, de a pulzusa alapján még eléggé élőnek tűnt. Viszont kissé kezdtem unatkozni, mikor egy óra elteltével sem akart felébredni. Végül mocorgásra lettem figyelmes, s hamar vissza is tért a kedvem, miközben a reakcióit figyeltem. Édes volt, ahogy próbálkozott szabadulni a láncok fogságából, de eszembe sem jutott szólni neki, hogy felesleges, mert valamilyen beteges módon élveztem, hogy ilyen kiszolgáltatott állapotban láthatom.
Mikor észrevett, egy féloldalas, sejtelmes mosoly húzódott az arcomra, majd lassan felálltam addigi helyemről, s lassan elé léptem.
- Isabella Sanders – ejtettem ki a nevét még mindig a mosolyom kíséretében, miközben kicsit széttártam a kezeim. – Azt hittem, már sosem fogsz felébredni, drágám – tettem hozzá, majd megálltam tőle pár centire, és óvatosan megfogtam az állánál fogva, kényszerítve, hogy rám nézzen, ezáltal pedig kíváncsian fürkészhettem a tekintetét, kissé szűkített szemekkel.
Annyira más volt. Azt hittem, hogy legalább így megláthatom benne Isát, de semmi. Teljesen ismeretlen volt számomra az a két szempár. Más is így érezhetett velem kapcsolatban, mikor Kaleb testébe kényszerültem?
Pár pillanattal később inkább elengedtem, majd hátrébb léptem pár lépést, de a tekintetem nem vettem le róla. Némi értetlenséget véltem felfedezni az arckifejezése alapján, s mintha csak zavartság tükröződött volna a szemeiből.
- Ne aggódj, kedvesem, nem szívesen tartalak így kikötözve, elég kényelmetlen lehet. Csak biztosra szeretnék menni, hogy az én oldalamon állsz, mert nem igazán tetszett, amit az utóbbi időben láttam. Addig pedig nem szeretném, hogy elmenekülj – szólaltam meg végül, miután nagyjából sikerült összeszednem a gondolataim.
Reméltem, hogy Nik nem beszélte tele a fejét semmivel, s a régi szép emlékek miatt számíthatok a segítségére, viszont, ha nem… kénytelen leszek a régi igézős módszerekhez folyamodnom, mert jelenleg ő az egyetlen – Davinán kívül -, akire számíthatok. A nagy barátságot tekintve pedig könnyebben Klaus közelébe férkőzhet, mint bárki más. Tökéletes kémnek fog bizonyulni, bár jobban örülnék, ha nem kéne szórakoznom az elméjével, azonban ha erre mégis sor kerül, az sem érint meg túlságosan. A cél szentesíti az eszközt.

Instrumental | Borzalmas  :zacsi: | ©️
Vissza az elejére Go down
Whimsy De'Schreave
No one's gonna take my soul away


Whimsy De'Schreave


❦ Hozzászólások száma :
206
❦ Érkezés :
2015. Jun. 26.
❦ Kor :
30
❦ Tartózkodási hely :
☾ Where am I? ☾

Kol & Whimsy; Where am I?  Empty

HUMAN
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Kol & Whimsy; Where am I?    Kol & Whimsy; Where am I?  EmptyHétf. Feb. 15, 2016 12:31 am



Kol & Whimsy
I know you? This is impossible...



Hidegség vett körül. Rám telepedett és átjárta a csontjaimat. Vacogtam. Ezt akkor fedeztem fel, amikor tudatomra ébredtem. Fázósan húztam össze magamat, kezeimmel a takarót keresve próbáltam kinyúlni, de egy fémes csörrenés közepette, jeges kezek markolását éreztem meg csuklóimon. Rossz érzés fogott el. Kinyitottam szemeimet, de csak félhomályt láttam. Gyors körbepillantással pedig úgy ítéltem meg, valami elhagyatott helyen, talán egy pincében lehetek.
Először azt hittem, hogy ezt mind csak álmodtam. Aztán félelem markolt a szívembe, ahogy enyhén felfelé pillantva észrevettem, hogy mi történt a kezeimmel.
- Egy bilincs? – suttogtam magam elé. Értetlenkedéssel vegyes felháborodás hallatszott ki a hangomból. – Ez végül is, valahol érthető… - motyogtam magam elé. Megrántottam a kezeimet, azt remélve, hogy… Nem is tudom, igazából miben is reménykedtem. Ez egy francos bilincs!
Lemondóan sóhajtottam és döntöttem hátra a fejemet a falnak.
Fájdalom hasított a koponyám hátoldalába és elgémberedett végtagjaim szúró, zsibbadó érzéssel jelezték számomra, hogy valami nagyon nem volt rendben. Nekem pedig elképzelésem sem volt arról, hogy mi történhetett velem. Fogalmam sem volt róla, hogy hol vagyok, vagy, hogy mi történt velem. Az utolsó emlékeim szerint indulni készültem valahova, amikor minden elsötétült. Ennyi.
Azt viszont meg már magamtól is kibírtam találni, hogy ez nagyon nem jelent jót.
Mocorogtam, próbáltam megnyújtóztatni és egy kis vért juttatni végtagjaimba. Zavaros volt minden. A fejemben a gondolataim jöttek és mentek, mindenféle elképzeléseim voltak arról, hogy mi várhat rám. De nem akartam a legrosszabbra gondolni, ki akartam rekeszteni az egyre nagyobb félelmemet. Erre pedig csak egy módot láttam; ha lefoglalom magam. Ezért inkább szabadulni próbáltam.
Újra megpróbáltam rángatni a kezeimet, sikertelenül. Aztán új módszerrel próbálkoztam.
Talpra kecmeregtem, megragadtam a láncot, ami a falhoz szegezett és húzni kezdtem. Azt hittem, hogy talán ha elég régi ez a nyamvadt bilincs, kihúzhatom a falból és annyival szabadabb leszek. Pechemre, baromira erős volt, meg sem moccant. Sőt, úgy tűnt, mintha le is lenne tisztogatva.
Ez most komoly?
- Ó gyerünk már! – kezdtem bepánikolni, ahogy még egy utolsó próbálkozást tettem a szabadulásra és ezúttal a kezeimet próbáltam kihúzni a bilincsből. Sajnos, bármennyire is kicsinek hittem eddig a kezemet, ehhez a „csuklószorítóhoz” így is túl nagynak bizonyult. – Fenébe.
Letettem róla, hogy bármit is kezdjek a bilinccsel. A szabadulásról viszont még nem mondtam le. Lehet, hogy sírás határán voltam, igen közel egy pánikrohamhoz, de nem adhattam fel.
Megfordultam és ezúttal alaposabban felmértem a helyet. Egész nagy pince volt. Mindenféle öreg és koszos, felesleges holmival, szerszámokkal – amiket persze innen esélyem se volt elérni. Miért is lett volna? – deszkákkal és…
- Ki van ott? – kérdeztem az alaktól, akit tőlem nem messze, a lépcső árnyékának takarásában fedeztem fel. A félelem újra felerősödött bennem, nem tudtam ellene mit tenni. A puszta tény, hogy eddig sem voltam egyedül, hogy valaki végig figyelt, megrémített.
Vártam, hogy végre előlépjen az idegen. Látni akartam, hogy ki hozott el ide és tudni akartam miért. Bár volt egy olyan sanda gyanúm, ha akarom, ha nem, ezt meg is fogom tudni.

 



†  Music: Come little children †  Note: kaki Very Happy  †
¤¤¤

Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
No one's gonna take my soul away





Kol & Whimsy; Where am I?  Empty

keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Kol & Whimsy; Where am I?    Kol & Whimsy; Where am I?  Empty

Vissza az elejére Go down
 
Kol & Whimsy; Where am I?
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Whimsy hálószobája
» Whimsy & Alex

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Városaink :: New Orleans :: Külváros-