KezdőlapKezdőlap  KeresésKeresés  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  

 

Megosztás
 
 Könyvtár
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Mikael Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Mikael Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
37
❦ Érkezés :
2015. Aug. 11.
❦ Tartózkodási hely :
változó

Könyvtár Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzomb. Márc. 19, 2016 1:01 pm




Whimsy
váratlan meglepetések

Minden kétséget kizáróan ő kell legyen Niklaus hibridje. Mégis, olybá tűnik nem emlékszik rá ki volt, mielőtt ebbe a testbe került volna. Nem mintha számítana, de ezek szerint nem keltettem benne jó benyomást. Ellenben, felmerül a kérdés, kicsoda lehet most ő? Jobban belegondolva, érzem rajta emberi mivoltát, noha tudom, valami sokkal több ennél. Szúrós tekintettel méregetem, mihelyt felegyenesedek. Karjaimat összefonom mellkasom előtt. Fejemben gondolatok cikáznak, míg íriszeimmel az arcán végigguruló folyadékcseppet nézem. Ismételten eltelik pár néma perc. Tekintetem a lány arcát fürkészi. Elmémbe vésve vonásait a csendet egy mély lélegzetvétellel töröm meg. Leengedem kezeim, és egy szék után nyúlva odahúzom. Pontosan a vörös tincsekkel bíró fiatallal szemben foglalok helyet.
- Semmire se emlékszel, igaz? Vagy, van valami, amit elszeretnél mondani? – hangom mélysége a végtelenbe vág, miközben szelíd közönnyé válva jönnek az újabb szavak – Mi történt veled? – érdeklődöm tőle. Nem kertelek, hogy felesleges szavakkal illessem. Jobb kedvelem a lényegre törő beszélgetéseket, ahol a felek nyíltan játszanak. Egy darabon türelmesen várakozok, - mely sosem volt túl nagy erényem, ellenben a kitartással – majd hallgatva esetleges szavait, fürkészve rezzenéseit folytatom a lassanként kialakuló higgadtabb beszélgetést kettőnk közt.
- Tekintettel arra, hogy nem tudod ki is vagyok, javaslom, ne említsd meg ezt a találkozást másnak. – szavaim komolysága már-már fenyegetőnek tűnhet, holott nem áll szándékomban a kelleténél jobban megrémíteni a lányt – Mindenki jobban jár vele. – teszem hozzá egy kevés burkolt célzással. Bár, egyenes ember vagyok és mint azt említettem is, utálom a mellébeszélést és a zárkózottságot, úgy gondolom eme fiatal teremtés szívének jót tesz, ha nem fenyegetőzöm nyíltan. Nem mellesleg, így talán segítőkészebb és megértőbb is lehet az üggyel kapcsolatban. Merem remélni, hogy az emlékezet kiesése a hasznomra lehet. Kellemetlen lenne, ha riadót fújni, miközben feladatom van számára. Pusztán, a részletek változnak meg.
Világos szemeimmel egyenesen az övéibe nézek. Mélyen, mintha csak bele akarnék látni a fejébe. Kifürkészni legbensőbb titkait és hatást gyakorolni a lelkére. Igazság szerint, valami ilyesmi is lehet a háttértartalom, de figyelmem inkább testbeszéde köti le. Itt, a könyvtár magányában és csendességében a légkör nem is lehetne találóbb. Néhol egy-egy kíváncsi könyvmoly bújja a sorokat, míg másutt tudást próbálnak szívni magukba. Bár, vannak elvétve halandók eme helyen, mégis olyan, mintha magunkra lennénk utalva ezen a helyen.


a hozzászólás Whimsynek készült, siralmas szószámot tartalmaz, és írás közben nemhallgattam zeneszámot. Nincs egyéb üzenet...  



Vissza az elejére Go down
Whimsy De'Schreave
No one's gonna take my soul away


Whimsy De'Schreave


❦ Hozzászólások száma :
206
❦ Érkezés :
2015. Jun. 26.
❦ Kor :
30
❦ Tartózkodási hely :
☾ Where am I? ☾

Könyvtár Empty

HUMAN
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyVas. Okt. 25, 2015 10:13 pm



Mikael & Whimsy
Who and what the bloody hell are you?!



Én hittem benne, hogy léteznek véletlenek. A sok katolikus istenhívő állításaival szemben, én hittem, hogy véletlenek márpedig léteznek, és nem egy arctalan szárnyas vagy éppen nem szárnyas csodabogár irányítja odafentről a sorsunkat, kedvére rángatva minket, mint a bábokat.
Szerintem a véletlenek formálták javarészt az életünket, a váratlan fordulatok tettek minket azzá, akiknek most elmondhatjuk magunkat.
És hittem(!), egyetlen egy perc erejéig elhittem, hogy itt a könyvtár mélyén, ahol a lehető legnagyobb feszültséget a hangos szavak és a könyvtáros nő fülének találkozása váltja ki, létezhet, hogy két idegen egyike összetévessze a másikat valakivel. De rosszul hittem, mert ami itt történt, az egyáltalán nem volt véletlen.
Már abból, hogy megszólított, éreztem, hogy bárki is volt ez a férfi, egész biztos, hogy engem keresett. A belsőmben valami úgy reagált a férfi jelenlétére, mint űzött vad a vadászéra. Egy részem szaladt volna, itt és most felpattant volna, hogy elmeneküljön és soha többet vissza se jöjjön. Fogalmam sincs, hogy honnan jött ez a mélyről elborító félelem, mely lassan indult ki lelkem legmélyebb bugyraiból és kapaszkodott fel bőröm alatt, hogy valósággal egész lényemet elborítsa.
Ennek ellenére, még mindig nem volt halványlila gőzöm sem róla, hogy ki lehetett ez a férfi. Ő pedig láthatóan nem akart hinni nekem.
- Fogalmam sincs, hogy ki maga. – minden félelmem ellenére mertem ezt a szemébe mondani, ráadásul sikerült úgy, hogy a hangom se remegjen bele. Megmakacsoltam magamat és elhatároztam, hogy nem fogom kimutatni, mennyire megrémiszt a férfi. A legrosszabb, hogy szemernyi elképzelésem sem volt róla, hogy vajon mit akarhatott tőlem. Könnyű lett volna arra gondolni, hogy a testvéremet kereste, de az a tekintet, amivel engem méregetett, az, ami megfagyasztotta bennem a vért is, önmagáról árulkodott. Én voltam a célpontja, éreztem a csontjaimban.  
Ezt erősítették szavai is, aminek semmi értelme nem volt, sőt mi több(!), egy elmeháborodott, őrült zagyvaságának tűnt, bennem mégis megmozdította azt az ismeretlen valamit, aminek jelenlétét az elmúlt napokban egyre jobban érzékeltem. Ettől, na meg a közelségétől, ha lehet, még inkább megijedtem. Összeszorítottam szemeimet és összerezzentem a hangjára, ami egész testemben borzongást váltott ki belőlem. Akkor néztem fel újra ellenségesen villanó szemeibe, mikor a Fattyút emlegette. Mintha szikra pattant volna bennem, úgy kúszott be a tudatomba egy emlékfoszlány, egy másik férfiról.
Klaus Mikaelson…
Ki a fene lehet ő?

- Én nem öltem meg senkit! Fogalmam sincs, miről beszél, esküszöm! – megcsuklott a hangom, ahogy próbáltam visszatartani félelmemtől fojtogató könnyeimet. Zöld, félelemben forgó szemeimmel kitartóan álltam Mikael – ha jól emlékszem ezt a nevet említette az imént - tekintetét, mely, mint jeges, karmos kéz, úgy marcangolta a lelkemet, keresve azt a valamit, amit én sem találtam meg magamban, de éreztem jelenlétét.
Nem mertem levegőt venni. Attól féltem, ha megteszem, akkor még jobban rontok a saját helyzetemen, amit nem lett volna túlzottan célszerű. Nem tudtam mi lesz velem most, fogalmam sem volt, hogy mire gondoljak, hogy mit tehetnék. Megfordult a fejemben, hogy segítségért kiabálok, de hamar el is vetettem az ötletet. Ameddig nem dönt úgy, hogy hátravág a székkel együtt, nem sipítozok. Utána meg már mindegy lenne, ezt mélyen magamban éreztem.
Mikor Mikael újra megszólalt, az úgy törte szilánkosra közöttünk a csendet, mintha egy nagy üvegtálát ejtettünk volna a betonra, s annak darabjai suhogva és csörömpölve kettéhasították volna a levegőt. Valósággal megugrottam tőle ijedtemben, pedig ezúttal kevésbé volt fenyegető.
- Nem tudom, esküszöm, hogy nem tudom. – suttogtam. Nem bírtam tovább, kicsordult az első csepp könnyem, melyet nem töröltem le, büszkén viseltem az arcomon. Ezzel is jelezni akartam felé, hogy igazat beszélek, még ha mélyen bennem valami erősen az ellenkezőre adott nekem gyanút…


   



†  Music: Uncover †  Note: ne bánts Very Happy  †
¤¤¤

Vissza az elejére Go down
Mikael Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Mikael Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
37
❦ Érkezés :
2015. Aug. 11.
❦ Tartózkodási hely :
változó

Könyvtár Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzomb. Okt. 24, 2015 6:30 pm




Whimsy
váratlan meglepetések

Vannak dolgok melyekre kimondottan érzékeny vagyok éppen ezek közé tartozik az is, ha ostobának néznek. Lassú, súlyos, baljóslatú léptekkel megyek végig a sorok között. A könyvek szépen felsorakoztak a polcokon, míg nekem csupán egyetlen egyre van szükségem, mégpedig ahhoz, hogy igen erős célzást tegyek egy régi, futóismerősöm felé. Nagy hanggal puffan a vaskos, keménykötésű olvasmány. Míg az ifjú nő összerezzen a hely békés csöndjét megzavaró hangtól, addig én komoly arccal nézek le rá. Magamhoz hű mély hangon szólítom meg. Nem a jelenleg viselt nevén, mely ehhez az archoz tartozik. Azzal amúgy sem vagyok tisztában. Pontosítok, hallottam már, de sosem volt lényeges számomra olyannyira, hogy biztosan megjegyezzem azt. Inkább azt, a bennem némi megvető undort tápláló betűk sorát ejtettem ki ajkaim között, mit egykoron magáénak tudhatott. Illetve még mindig. Mélyen. Legbelül.
Nem tetszéssel töltött el a tipikus női megnyilvánulása, miszerint nem válaszolva enyhén gunyorosra sikeredett kérdésemre inkább maga is feltett egyet. Játszva az ostoba, tudatlan kislányt már-már meggyőző értetlenkedéssel tudakolta meg kiről beszélek, valamint én magam ki volnék. Egy pillanatra összehúztam szemeimet, majd hátul összefogva kezeimet ajkaim egy ’ah’ hangot hallattak. Léptem kettőt az asztal széle felé, miközben egy másodpernek töredékére sem vettem le róla a tekintetem.
- Ne játszd meg magad! Pontosan tudod, ki vagyok. – mondom teljes komolysággal. Felé fordulva minden leplezés nélkül végigmérem. Kétség sem fér hozzá, hogy ő az. Isabella ebben a testben van. Újabb boszorkányság melytől felfordul a gyomrom. A gondolat, hogy valaki egy másik ember testében legyen. Esther jut róla eszembe és amit érzek vele vagy ezzel az egésszel kapcsolatban az elég… összetett. Mélyről jövő gyűlölet, némi megvetéssel és haraggal. Darabokra tépném mindazt ami hozzáköt. Szétzúznám oltárát, felforgatnám hajlékát és… megkönnyebbülésemre az a nőszemély a túlvilágon van. Bár erről a családról van szó, merem remélni, hogy ott is marad. Most pedig visszatérve az ezúttal vörös tincseket magán viselő hibridre. Újabb lépéseket tettem meg az asztal szélét követve, míg meg nem kerülve azt oda nem értem a fiatal mellé. Egyenesen felé fordulva, szinte fölé magasodva álltam, mint egy régi indián totem oszlop, mely árnyékát az idegen utazóra veti. Ha játékot szeretne, nem fog örülni neki, ha belemegyek.
- Hadd világosítsalak fel! Mikael vagyok. Az a férfi, akinek megölésében segédkeztél. Te pedig a Fattyúnak köszönhetően hibriddé váltál, makacs Isabella. – elengedve hátul összefogott kezeimet előrébb dőlve a lány válla fölött átnyúlva megragadtam székének támláját – Még most is azt mered állítani, hogy nem tudsz semmiről? – hangom enyhe megvetéssel és kevéske dühvel párosul. Közel hajolok hozzá, hogy nagyobb nyomatékot adjak komoly szavaimnak. És ennek következtében nincs más hátra, mint tüzetesebben belemélyedni szemeibe. Szinte lélekig hatolóan meredek bele. Frusztrálóan hosszúnak tűnő másodpercekig, mire arcizmaim megváltoznak. Fejemen végig fut egy kérdés; hogy lehetséges ez? Ismét beszédhez nyitom ajkaimat, és ezúttal némileg halkabban teszek fel egy másik kérdést.
- Fogalmad sincs róla, ki vagyok, igaz? – még egy rövid ideig figyelem a fiatal nő vonásait. Szeme színét, íriszét, és azt ami visszatükröződik tekintetéből. Lassan elhúzódom tőle. Elengedem a székét, majd felegyenesedve pillantok le rá. Biztos vagyok benne, hogy ő az. Ebbe a testbe zárták be azt a szemtelen és alig fékezhető nőt, kinek neve Isabella volt. Most mégis arra kell rájönnöm, talán tévedtem. De az… nem lehet!


a hozzászólás Whimsynek készült, 522 szót tartalmaz, és írás közben a ... című számot hallgattam. Remélem megteszi!  



Vissza az elejére Go down
Whimsy De'Schreave
No one's gonna take my soul away


Whimsy De'Schreave


❦ Hozzászólások száma :
206
❦ Érkezés :
2015. Jun. 26.
❦ Kor :
30
❦ Tartózkodási hely :
☾ Where am I? ☾

Könyvtár Empty

HUMAN
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptySzomb. Szept. 26, 2015 1:14 pm



Mikael & Whimsy
Who and what the bloody hell are you?!



Általában a könyvtár egy olyan hely, amit minden fiatal messzire kerül el. Én mégis itt voltam és valamilyen belső hang azt súgta, korábban is szerettem az ilyen helyeket. Mintha derengett volna valami a balesetem előtti időszakból... Talán vonzódtam a csendes helyekhez, könyvtárakba menekülhettem a hétköznapok árnyai elől és a gondolataimba mélyedhettem. Most is valami ilyesmire készültem. Valami dolgozott bennem, nem hagyott nyugodni mióta csak betettem a városba a lábamat, így idejöttem, elmenekülni ezek elől az érzések elől. Részben hatásosnak bizonyult, egy másik részemben pedig pont ennek köszönhetően támadt fel valami. Egy újabb ismerős érzés, deja vu, egy emlék, nevezhetjük ezek közül bármelyiknek. S bár ez is ijesztően hatott rám, kellemes érzéssel töltött el.
Régi és új könyvek ismerős illata kúszott be az orromba, barátságosan hívogatva a sorok közé, megkísértve, hogy olvassak el párat közülük. Engedtem a csábításnak és miután óvatosan végighúztam kezemet egy egész sornyi könyv gerincén, végül megállapodtam egynél, ami igazán felkeltette az érdeklődésemet. Mystic Falls történelme... ezt a címet viselte. Óvatosan kivettem a könyvet a helyéről, kezeimmel végigsimítottam a bőrkötéses könyvet és találomra felnyitottam azt egy nekem tetsző oldalon. Inkább volt ez egy újságcikkekből, feljegyzésekből, napló maradványokból álló gyűjtemény, mint könyv. Tekintetemmel végigszántottam a sorokon a képeken és az oldalakhoz csatolt egy-egy régi újságcikken. Látszólag a könyv mindent tartalmazott, ami csak a városban megtörtént és érdemes volt tudni róla. Fogalmam sincs miért, de én tudni akartam róla.
Lassan az egyik olvasásra kijelölt sarokba battyogtam, leültem az ablak melletti fotelek egyikébe, a nehéz és vastag "könyvet" pedig leraktam magam elé az asztalra, míg gyorsan átlapoztam az oldalait és megtaláltam azokat a részeket, amik engem érdekeltek. Néhány évvel ezelőtti cikkeket és kézzel írott bejegyzéseket találtam, s ami a legfurább volt bennük, hogy mindről tudtam miről szól. Állattámadások, eltűnések és egyéb furcsa, megmagyarázhatatlan jelenségek... Valami mélyen belül azt rikoltotta bennem, hogy én tudom az igazságot. Ám az emlékkép mielőtt még megragadhattam volna, elszaladt, úgy, mintha soha ott sem lett volna.
Egy másik könyv csapódott le előttem az asztalon. Aminek a címe valamiért zavarba ejtő hatást gyakorolt rám, de nem tudtam volna megmondani miért. Farkas üvöltés... mintha a lényem egy részét piszkálta volna a megnevezése.
Annyira lefoglaltak a gondolataim, hogy észre sem vettem, mikor jött ide hozzám a férfi, kinek megjelenése mélyről jövő ellenszenvet és csipetnyi félelmet is ébresztett bennem. Ismerősnek tűnt, s azt hiszem talán ő is ismerhetett engem. Bár nem tudom miért nevezett Isabellának, abban biztos voltam, hogy nem tévesztett össze senkivel. Meg sem fordult a fejemben, hogy esetleg Line hamis néven mutatkozott volna be a férfinak és ő most tulajdonképpen a testvérem után kajtat. Nem. Ő hozzám jött. Éreztem a csontjaimban.
- Ki az, az Isabella? - értetlenkedtem, ahogy felpillantottam rá, s próbáltam higgadt és összeszedett maradni. Nem tudtam ki ez a férfi, vagy mit akar, de a porcikáimban éreztem, hogy ismertem őt. - Na és maga ki?  


   



†  Music: Uncover †  Note: köszönöm a türelmet, papi <3  †
¤¤¤

Vissza az elejére Go down
Mikael Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Mikael Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
37
❦ Érkezés :
2015. Aug. 11.
❦ Tartózkodási hely :
változó

Könyvtár Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár EmptyCsüt. Szept. 03, 2015 2:43 pm




Whimsy
váratlan meglepetések

Minden alkalommal, ahogy elhagyom az élők világát figyelő tekintetem nem vész el. Szemmel tartok mindenkit. Különösen azokat, akiket gyermekeimnek nevezhetek, és azokat, akiknek közük van hozzá. Ennek köszönhetően visszatértemkor sem maradtam le az események sűrűjéről, ám tudásom nem lehet alapos. Vannak dolgok, melyeket nem tudhatok. Nem is egy akad közöttük. De, abban biztos lehetek, Isabella egy olyan Klaus által teremtett hibrid, aki közel áll hozzá minden vitájuk és a kötelék ellenére. A fattyú végül őt is elpusztította, mint mindent amihez csak köze van, volt és lesz. Kapcsolatom ezzel a fiatal nővel mondhatni csípősen semleges. Nem sok dolgunk volt együtt. Noha, a hibrid iránti gyűlöletemnél fogva őt magát sem kedvelem különösebben, okot melyről ő tehetne, nem adott ellenszenves érzelmemre. Halála tartósnak nem nevezhető. Egy ikerpár testének egyikében ébredve újra élőnek mondhatja magát. Tudván, mit tett vele Niklaus bízom benne, hogy hasznot is lelhetek felkeresésében. Meg is találtam őt Mystic Falls könyvtárában. Az egyetlen helyen, ahová olykor, a magány reményében, azok is megfordulnak, akik valójában nem is szeretek olvasni. Tökéletes hely a kis találkozásunkra. Arról nem is beszélve, itt biztosan nem fogok összefutni más… nem kívánatos személyekkel. Egyenlőre legalábbis. Amíg nem találnak valami nyomozásra alkalmas okot, Elena és a kis csapata nem jönne erre a helyre. Hacsak nincs rá olyan okuk, mint Isabellának. Úgy látszik, törékeny virágszál lett belőle. Legalább, már kijöhetett a kórházból. Igen, tudom, hogy ott volt. Még szellem voltam, amikor megölték őt és egy boszorkány félre csinálta a kis varázslatot. Arról már nem beszélek, hogy számomra kiváltképp előnyös módon. Szívesen álltam felette és figyeltem. A halottakkal, lelkekkel, szellemekkel és a nagy, ősi dolgokkal nem jó ujjat húzni. Mindenki, ki elég vakmerő hozzá előbb avagy utóbb a maga bőrén tapasztalja meg.
Hűen önnön valómhoz elegánsan festek. Ing, öltöny, természetesen sötét színekben. Komoly, határozott léptekkel sétálok be az épület kapuján, majd, biccentve a recepciónál ülő nagyjából látszatra velem egyidős hölgynek, tovább megyek. Lassú léptekkel járom végig a sorokat, míg tekintetem meg nem akad a vörös fürtökön. Ha jól tudom ő nem más, mint a testvérpár azon tagja, aki egykoron hibridként az Isabella névre hallgatott. Mielőtt megközelíteném, fél szemem rajta tartva persze, keresek egy könyvet. Borítóján egy fényesen ragyogó, kerek hold látható. A címe pedig: Farkas üvöltés. Erős célzattal választom ezt, majd megközelítve a fiatalt laza mozdulattal elé vetem a kemény fedeles olvasnivalót.
- Helló Isabella! Hogy vagy ma? – kérdem komoly hanggal a magányosan üldögélőt, miként megeresztek felé egy halvány mosolyt melyből talán némi gúny is kivehető. Eljött a vakáció vége, Kislány.


a hozzászólás Whimsynek készült, 410 szót tartalmaz, és írás közben a ... című számot hallgattam. Remélem megteszi!  



Vissza az elejére Go down
Rebekah Mikaelson
No one's gonna take my soul away


Rebekah Mikaelson


❦ Hozzászólások száma :
129
❦ Érkezés :
2015. Jun. 26.
❦ Kor :
1019
❦ Tartózkodási hely :
◌ New Orleans

Könyvtár Empty

ORIGINAL
keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Könyvtár   Könyvtár EmptyPént. Jún. 26, 2015 4:40 pm

***
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom
No one's gonna take my soul away





Könyvtár Empty

keep my secrets well

TémanyitásTárgy: Re: Könyvtár   Könyvtár Empty

Vissza az elejére Go down
 
Könyvtár
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
 :: Városaink :: Mystic Falls :: Belváros-